Споделена история от Образование

Оценките в 7 клас и матурите.Препоръки и съвети.
Здравейте, седми клас съм и въпросът е, че успехът ми много падна. Миналата година по всичко освен по математика имах шестици, а по математика имах пет (за годината). Тази година вече натрупах една тройка по история и една по физика. Много уча и пак не ми се получава, дори уча повече от миналата година. По математика правихме тест скоро и очаквам да имам 3. Повечето учители при нас смъкват успеха в 7-ми клас, защото ако на матурата примерно имаш 6, а за редовните часове 5 или 4, на учителя му се карат. Дайте ми идея-какво да правя? Казах, че уча доста, ходя на СИП и пак не ми се получава. Дайте ми идея, съвети, препоръки, дори и забележки. Стремя се към шестици.

Коментари

2.   Бягай на частни уроци особено по матемтика.. от треойка се вдигнах на петица а за матуратя мисля да изкарам шест... по разказвателните малко зунрене и си готов ама толкова и учиш..

3.   Отиди на частни уроци, защото издъниш ли се на матурата няма спасение. :)

4.   Аз миналата година имах доста слаби оценки 2, 3, 4 и една 5ца на матурата изкарах 5, 57 и въпреки слабите ми оставиха 5 за годината. А тези които имаха 2. 00 а оценките им са 3-4-5 им оставяха 4 и 5 за годината тези глупости че ако имаш 2 те оставят на изпит си ги избийте от главата 7 клас няма такива работи!

5.   Според мен не се мъчи толкова по разказвателните, ниищо няма да стане толкова, ако имаш по-слаби оценки там. Мъчи се по математика и български, а и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се бори за 6тици в училище, защото балът ще ти падне много за едното нищо. Учителите се заяждат през годината, но... повярвай ми, накрая няма да са толкова гадни, поне при мен не беше така. Миналата година кандидатствах и изкарах бал 33 и нещо и ме приеха в изключително готино даскало. Много добро въс всякакво отношение- хора, учители, обстановка. Не е важно да си в някакво елитно училище, а в такова, което е прилично и ти харесва. От кой град си и горе-долу в какви училища смяташ да кандидатстваш, за да дам по-подробна информация? Успех! (: