Споделена история от Образование

В мен ли е проблемът , че повечето предмети този семестър са ми безинтересни ?
Здравейте на 20г. съм студентка втори курс в УНСС направление " Икономика и бизнес ". Проблемът ми е, че откакто започнахме новия семестър почти всички предмети с изключение на икономика на предприятието счетоводство а донякъде и търговията и геоикономиката са ми безинтересни. Миналият семестър и по предните два се стараех винаги да слушам на лекции, ама този не знам какво ми стана. Едвам издържам в залата, а когато съм в университета имам чувството, че времето сякаш не минава. Да не говорим, че някои преподаватели са ми адски антипатични, като например асистентът по прогнозиране и планиране. В мен ли е проблемът да не ми е интересно и какво да направя за да се концентрирам отново върху ученето.

Коментари

1.   И при мен беше така. Аз учих много Математика в университета въпреки, че специалността ми е Информатика. Нормално е да е така. И при мене беше същото. Едвам издържах да свърши лекцията. Ходи на ден на една или 2 лекции, който са по-важни и след това излез. Можеш да вземаш материали от колеги или от интернет. Има много неща.

2.   Ти знаеш ли какво и за какво го учиш? Няма да ти цитирам статистики, колко сте такива като теб висшисти. 12ти клас, всичко 6, оп, дойде Май месец, трябва да се кандидатства, в УНСС приемат куцо кьораво и сакато. И ето го и проблема сега, уча ама не ми е интересно - е как да ти е интересно като едва ли си мислила много задълбочено какво да учиш? ! Икономиката не е наука, Икономиката е сбор от правила и съвети от бита представени по малко по-научен начин. Да ме извиняване икономистите, ама нямате право да мрънкате после че нямало работа за вас. Към авторката малко по-лично, и по проблема й. Присъствай на това което не те отегчава, като дойде сесията гледай да я избуташ че да мине и се надявай следващия семестър да ти е по-забавно. Друго решение не виждам.
За да не ми скочат че съм някой дето не се е класирал никъде и плуе и храни на ляво и на дясно, в книжката ми пише ЮФ СУ (не че и това е кой знае какво, но си го уча с кеф и ми харесва:))

3.   Е, то това си е нормално. Няма как всичко да ти е интересно и всичките преподаватели да са ти симпатични. Има по-леки дисциплини, има и по-тежки, има по-интересни има и по-скучни. Тоя семестър явно са ти събрани доста скучни неща, но пък следващия може да има интересни, така че горе главата, ще се справиш.