Споделена история от Образование

Какво ви е мнението за УниБИТ?
Здравейте! Аз съм студентка на 20 години в Софийския университет, във факултета по Славянски филологии. Истината е, че мразя специалността си! Мислех, че щом ще уча нещо свързано с история и литература (които обичам много) ще ми хареса, но уви, там се чувствам толкова не на място, че няма на къде повече! Няма да ви занимавам с досадните подробности защо толкова не ми харесва факултета...
Тази есен искам да вляза на друго място и съм се насочила към УниБИТ. Харесва ми специалността Комуникации и информация. Всъщност, миналата година вече бях приета там, но направих грешката да се запиша в Софийския...
Въпросите ми са: Имате ли изградено мнение за УниБИТ (или още по- добре за специалността Комуникации и информация)? Какво е то? Също така знаете ли дали мога да кандидатствам с оценките, с които ме приеха миналата година (бяха от матурите и дипломата ми за средно) или ще трябва да се явявам на тазгодишните изпити задължително?
Благодаря предварително за всяка информация и коректно мнение, което получа! :)

Коментари

1.   Пълна порнография!

2.   Пълна порногтафия е за тези които гледат да минат метър, но иначе университета си е добър поне според мен. Преди да се запиша там учех в ТУ София (Технология и управление на транспорта) три години, взе да не ме влече много, много специалността и поразпитах едни познати и в крайна сметка се записах в УНИБИТ. Първоначално бях скептично настроен, но университета се оказа доста добър, а също така и преподавателите са много коректни и разбрани хора.

3.   Моето мнение е щом имаш желание за история и литература, по добре запиши някоя специалност свързана с културно-историческото наследство. Но иначе университета си е много добър, първа година съм там и нямам никакви оплаквания.

4.   Оценките ми по история от училище не са отлични. Въпреки, че я обичам в училище, признавам си, ме беше налегнал мързел и последните две- три години понижих успеха и по история. А ми се учи нещо по-... как да се изразя, нещо по- живо, нещо което не е просто някакви дати, години, нещо което се променя, прогресира и т. н. Та затова ме блазни Комуникации и информация. Ще се радвам ако някой учи там и ми напише коментар. :)

6.   Записвай, заслужава си. Така или иначе навсякъде в България е пародия, тук е най-малкото зло. КИ не е от най-интересните специалности още я разработват и въртят дисциплините, затова не мога да ти гарантирам какво ще учиш другата година. Можеш да кандидатстваш и с матура, и с изпит, но това че миналата година са те приели не зависи нищо за тази :)

7.   Доста добър университет, който през последните 4-5 години се разви доста и става все по- добър. Няма да съжаляваш

8.   Бих искалаа и аз да науча повече за Унибит.

9.   Какво по точно те интересува?

10.   Искам да ви попитам какво е мнението ви за специалността информационни ресурси на туризма?

11.   Всичко е доста добре описано в сайта на университета ... unibit.bg

12.   Лесно ли се изкарва в УНИБИТ? Работя като библиотекар, просто ми трябва диплома.

13.   Добър е!

14.   2 курс съм и пародията е пълна. Лесно се взимат изпити, хора, които (като в един виц) не са виждали и не знаят името на преподавателя минават, ако пък искаш да научиш нещо - ами, някаква утопия е това. Силно НЕ препоръчвам за интелигентни хора, жадни за знания. Ако искаш да висиш между дупките в програмата и да се наливаш с бира с 40-годишните си състуденти, програмата ти да е толкова абсурдна и не на място, че да се чудиш кой имбицил я е правил и дали пък ти не си още по-голям да търпиш още, то това е мястото за теб. Наистина се учудвам, че има нещо положително в другите коментари. Поздрави от една силно разочарована студентка.

15.   14, абсолютно права си! Аз направих същата грешка. В сравнение със Софийския, УниБИТ е все едно, че си попаднала в пазарджишката циганска махала.

16.   15, аз се успокоявам с мисълта, че поне магистратурата ще си я карам на нормално място (като СУ или чужбина) и хората няма да ме мислят за бавноразвиваща се (извинявам се на почитателите и възхвалителите на УБИТ, но наистина гледат на завършилите там като на втора ръка хора), когато кандидатствам за работа. Може би през едни страшно (разбирайте буквално и преносно) розови очила университетът е хубав - ако ти се ходи на бригади и ти се карат безброй стажове, т. к. лесно се дърпат изпити, лесно не се посещават лекции и упражнения. Но все пак, за да си готов за практиката ти трябва някаква базова теория, която не мисля, че в Унибит може да се получи. Умната, когато подаваш документи при нас, авторке!

17.   14 и 15 - абсолютно ви подкрепям. Аз завърших там, просто защото вече се бях записал и нямаше смисъл да се отказвам, но никога не бих го повторил или препоръчал на някой. Всичко - от обучението, през докторантите, които също понякога ги пускат да те обучават, макар че знаеш повече от самите тях, до професорите е пълна пародия.

18.   Този университет е пълна пародия, нищо, че се напъват да му правят реклами посредством престижни класации. Завърших бакалавърска и магистърска степен там -най-голямата грешка в живота ми. Хора, непосещаващи лекциите, получиха дипломи с високи оценки, уредиха се с хубава работа. А тези, които редовно бяхме на лекции -пихме студена водица. В този унивеситет най -лесното е да завършиш.. И акл все пак проявите неразумието да го запишете -нека поне магистратурата ви да бъде в старите и далеч по -добри университети, иначе ще сте като мен -диплома с отличен успех, и шанс за нормална работа, различна от сервитьор и барман -почти 0. Не питайте старило, а патило.. и не се подлъгвайте по някакви измислени класации.

19.   Искам да попитам за специалноста Национална сигурност, чувам че лесно се влиза и подобни негативни мнения. Ако някой може да ми каже повече

20.   Аз съм тама вече трета година ИФКИН и съм много доволна относно преподаване, изпити и програма като цяло. Изпитите не бих казала, че си ги взимаме лесно напротив... има и скъсани. Ние сме задочници и не сме от глезените в нашата специалност. Но да тръгвам да сравнявам УНИБИТ от 1950 г с други университети няма смисъл защото в БГ образованието по нищо не се отличава с нещо по-добро от това в европейските столици. За бивш колеж и после висше учебно заведение мога да кажа, че си има плюсове и минуси зависи кой какво и защо иска да учи и къде да приложи дипломата си след това. Като се има в предвид, че повечето преподаватели в УНИБИТ преподават и в Софийския университет.

21.   Здравейте,

Аз лично влязох с успех 5. 95 в УНИБИТ, можех да избера всеки един университет в България, но така се случи че стечения на обстоятелства и др. избрах УниБИТ и повярвайте ми за нищо на света не бих сменил този университет много съм доволен, дори обмислям магистратура също там.

23.   За нищо не става тоя университета, база отвратителна с мухъл и плесен по всички стени на приземния етаж, фитнеса оборудване е на поне 15 и повече години и няма никаква хигиена и не се чисти.
Пълна дупка, има тук там някой положителен коментар заради лесната диплома, която взимат някой имбицили на по 40-50 години, които не могат да завършат никой друг университет, а само този, не могат да вържат 2 изречения на кръст, а могат само копи/пейст рефератче.

24.   Митьо Гестапото да не си писал ти тука в тоя форум? (малко кафяво лайненце)
А иначе УниБИТ е за бавноразвиващи се. Нивото е твърде ниско, преподават бивши ченгета. Вероятно заради това.

25.   3ри Курс ИТСА съм, много съм доволна, добра основна, добра база, разбира се ако искаш просто кетап няма смисъл, ако искаш да се развиваш зависи най-вече от самия човек и след това от университета, насилна никой нищо не Ви кара.

26.   Как минават изпитите при проф. Матанов и доц Ханджийска? Моля за бърз отговор?

27.   Здравейте, темата е стара, но все пак бих искал да изкажа мнението си за университета, като второкурсник, с цел да бъда в помощ на други, търсещи информация. Както казах в момента съм втори курс с професионално направление ИКН. Бях се запътил за ФМИ и ТУ, но когато сравних програмите промених своето мнение. Мнението ми за университета е, че ако искаш просто да минеш, то ти ще го направиш, но ако искаш да научиш нещо, ще научиш. Все пак никъде не могат да те научат на каквото и да било, без да има самоинициатива. Относно коментарите, че всеки минава, не не съм съгласен, специално 1-ви курс втори семестър имаше около 30-40% скъсани(хора, които не си мръднаха пръста и "пиеха бира със 20*-годишните си състуденти) и като цяло обстановката е приятна, технологиите напреднали и програмите адекватни. С 2 ръце бих избрал унибит повторно.

28.   Библиотекарският пак закъса за студенти, дори след 10-то класиране. Егати смешковците са да опитват от Сподели да набират студенти и да пускат менте мнения. Оня ден във в. "Сега" имаше статия за това какви ментаци са.

29.   Базата им не е лоша, но ако Вие не искате да научите нещо, няма как те да ви накарат.

30.   Аз лично съм доволна, учих 3 години в СУ компютърни науки, като преподавателят беше толкова възрастен и твърдоглав, че ни караше да кодим на лист хартия и ако не е по неговия начин ни късеше, тук е по- лесно и по адекватно, доста от оценките ми от СУ се признават което ми идва добре дошло, най-малкото не съм си изгубила времето... Като цяло университет като университет

31.   Завърших и бакалавърската и магистърската си степен в УниБИТ. Много добри преподаватели, чудесен климат за обучение създават. Веднага се реализирах с работа по специалността - библиотекарка съм в Национална библиотека.

32.   Каквото ми е и мнението за лойната топчица, ДС - баба Ванга, Митьо Гестапото.

33.   Базата не е лоша в УНИБИТ - за лоша база влезте в библиотеката на УНСС - хлебарки и каквото се сетите. Иначе УНИБИТ е нарицателно за смешка, като УНСС.

34.   Здравейте на всички, )
Решил съм да кандидаствам в УНИБИТ тази година със специалност ИТ.
Някой ако сподели мнение и препоръки отностно изпитите по Математика, Български език и информационни технологии и информатика, ще съм му много благодарен.
Освен, че съм вече дърт, ( станах на 40 годинки тази година)
доста съм позабравил математиката. А тя е основната в тази насока.
Благодаря предварително за последващите коментари.
Хубав и успешен ден пожелавам на всички.

35.   До №34 - Аз съм 2-ри курс в УНИБИТ и също така съм студент в СофтУни. Няма абсолютно никакъв смисъл за теб да записваш висше, още повече, че си на 40... Малко ти е късно за смяна на професията, но не и невъзможно!
Ако наистина си надъхан, те съветвам да запишеш в някоя частна академия като СофтУни или Телерик, където да натрупаш истински знания и практически опит за 1-2 години и след това да започнеш директно работа в някоя IT фирма, откъдето ще продължиш да трупаш знания и опит, а не да си губиш времето в УНИБИТ, където 70% от информацията няма да ти трябва никъде и никога в работата.
Истината е, че в IT индустрията, частният сектор все повече спира да го интересува това дали имаш някаква хартийка и все повече се интересува от това, да покажеш предишни проекти, начин на мислене, знания, опит и жажда за развитие.
А ако случайно се питаш защо аз все още не съм се отказал от следването в УНИБИТ - защото съм на 20, следвам задочно и ми коства само 2 седмици преди сесията да седна, да назубря и да изкарам 5-ци и 6-ци или накратко - да се доказвам пред нашите и да си взема пустата тапията (която едва ли ще ми е от полза някога).
Успех. :)

36.   Номер 35, и какво като е на 40. Има пред себе си още цели 25 г. стаж. Така, че дипломата хич не е зле да си я има. А ти да не мислиш че цял живот само с това ще се занимаваш? Всичко омръзва и затова хората сменят, в САЩ по-често, изцяло професията си.

37.   Номер 34, ако си имаш дете в 7 клас, знаеш ли колко бързо ще си припомниш всичкооо.

38.   Някой може ли да даде информация относно специалност информационни ресурси на туризма, или обществени политики и практики.

39.   Не си опетнявайте автобиографията с университети като УНИБИТ!
При избора на университет човек трябва да има предвид, че името на университета ще стои на дипломата му. УНИБИТ е от тези университети, които като си ги напишеш в автобиографията и ти намаляват шансовете за намиране на добра работа.

Мои приятели завършиха този университет и по техни думи е пълна "пародия". УНИБИТ, също така, стана известен по медиите с това, че издава дипломи срещу заплащане.

А що се отнася до хората, които имат желание да учат и се борят, точно те трябва да бягат от места, които ги асоциират с некомпетентност и корупция.

Днес на бюрото ми има CV на човек, завършил УНИБИТ. В съзнанието ми веднага светва червената лампичка. Ще му дам шанс ей така, напук.
Човекът може и да е бил измежду сериозните студенти, но образованието му носи репутацията на един университет, за който повечето хора казват просто "Пародия".

Избирайте внимателно, за да ви приемат на сериозно за напред!