Споделена история от Образование

Право в Англия
С диплома по право в Англия може ли да се работи в България?

Коментари

1.   Според мен - не. Доколкото знам има три основни правни системи:
- англосаксонската - Великобритания и някой други държави
- континентална - България и почти всички европейски страни
- религиозната - като примерно някой ислямски държави и други
Не съм правист, така че не мога да бъда 100% сигурна, но първо не смятам, че ако завършиш в Англия можеш да бъдеш адвокат в България. Все пак адвокатите масово учат законите, а те във всяка една държава за различни. Само погледни в България, колко често се гласуват, отхвърлят закони и се променят наредби. Още повече, че както по-горе ти споменах правото в България и това в Англия се базират на две коренно различни в своята философия и същност правни системи.
Може би ако запишеш международно право - и то международно в смисъла на европейско право може да можеш да практикуваш в повечете държави.
Ана

2.   e според тебе може ли техното законодателство да го прилагаш тука? искаш право да учиш, замисли се малко, дори формите ни на управление не са еднакви...

3.   "Според мен - не"...
Не можеш да практикуваш право, което си изучавал от една страна, в друга, дори и да са много близки законодателствата (ти може и да опиташ но резултатите ще са плачевни). Но ако завършиш право в Англия, защо ще искаш да се връщаш в България? В Англия можеш да изкарвап 10 пъти повече и то без да си корумиран.

4.   Ако завършиш право в Англия може да работиш само в страни от британската общност, където е валидна англосаксонската правна система.
.

При нас правото се води континентално и законите са различни.