Споделена история от Образование

Подготовка за матура
Според вас, кой е най-добрият начин за подготовка преди дадена матура?
Дали ще е добре само да си отвориш учебника от миналата или тази година и да си назубриш нещата или пък ще ти бъдат и от полза разните книжки в книжарниците пълни със ''нужната'' информация за дадената матура + примерни тестове..? Разкажете как вие се подготвяхте и за коя матура разбира се!?

Коментари

1.   Аз за матурата по биология НЕ СЕ подготвям. Значи, не ми е интересно и не мога, просто не мога да седна да ги науча тези неща.. Чета малко и се отегчавам. Научавам го за момента, а на следващия ден не мога да си спомня какво съм учила. Изкарвам за около 4, когато решавам матури в интернет. Хубавото е, че колкото повече тестове решавам, толкова повече неща запомням от тях. НЕ СЪМ ЗА ПРИМЕР, но мисля да продължа така. Ще има неща, които няма да знам на матурата, но най-вероятно повечето въпроси ще са от стари матури или ще съм срещала нещо, което да ми помогне там.

2.   Едно нещо е сигурно - отнасяш се съвсем несериозно към матурата ти. Април месец сме, а ти чак сега се сещаш да учиш. Ако ще се радваш на една тройка, ей така написана, окей, запиши каквато и да е, макар че не е сигурно че и 3 ще ти пишат. Иска се малко от малко поне постоянство.
Как да учиш?
Купуваш си "Всичко за матурата по... " сядаш и четеш. Ако избереш математика, да ти е честито. Много зор ще видиш. По-добре избери нещо като биология. Най-лесно се усвоява материалът. Повечето се нахвърлят на география и правят голяма грешка. Виждат, че всички пишат география, а не си дават сметка, че някои УЧАТ, а други разчитат на късмет.
Тези, които учат са спокойни за матурата, другите - не.

3.   Догодина завършвам спокойно :)
Благодаря все пак

4.   Аз съм решавала много тестове, не съм зубрила. Първо си отбелязвах верните отговори и така.. условието и верните отговори. Недей да гледаш другите отговори, за да не се объркаш! След това можеш да изтриеш отговорите и наново да си ги решаваш, за да видиш къде имаш грешка. Може да си направиш тест като се съберат няколко теста и си избираш на произволен принцип. Имам 5 по биология :) Стискам ти палци!