Споделена история от Образование

Не знам къде да кандидатствам след 7-ми клас
От Варна съм, предстоят ми изпити. Не знам къде да вляза след 7ми клас. Мога да рисувам.. мислех си за Хуманитарната гимназия-Константин Преславски, с изобразително, но пък не съм сигурна, а уч-щето Иван Богоров, то как е?
Найден Геров? или Гео Милев, някой ако учи в тези училища от Варна да пише, искам да съм сигурна за училището, в което ще вляза. Успеха ми не е много нисък, но понеже идвам от друг град, който е по-малък и 7ми клас го карам в Варна и никога не съм учила тука, нито пък съм живяла и успеха ми падна доста от 6 на г/д 4 в първия срок, но 2рия съм много по добре само 5 и нищо на долу не получавам, но пък не бих могла да изкарам 6 на изпитите за Езиковите и затова се насочих малко на по така.
Някой моля да ми кажа за тези училища, как са, добри ли са или не?
Благодаря Ви, предварително!

Коментари

1.   Здравей и аз съм от Варна. Уча в Добри Чинтулов и само мога да те посъветвам да не влизаш в Гео Милев. Била съм там и не ти го препоръчвам. Нито Неофит Бозвели. Защо не опитах в 4та гимназия с език или в МГ (разбрах, че рисуваш, но друго не мога да те посъветвам). Можеш да пробваш за Хуманитарните наистина.

2.   Привет и от мен! :) Аз също съм 7-ми клас, момиче, от Варна... зная какво изпитваш, пък и да ти кажа аз съм в същото положение като теб. От както започнах седми клас се чудя къде ще кандидатствам? Коя гимназия ми допада най-много? Дали ще успея да вляза там където искам.. и т. н. Доста съм объркана, особено с наближаването на тъй дългоочакваните дати за мен/нас! Както и да е... Аз много харесвам хуманитарната както и Богоров така, че според мен си направила добър избор, за сега... Всичко зависи от теб, ти трябва да избереш гимназията, която ще успее да осигури здраво бъдеще за самата теб, нещо доходно. Сигурна съм, че ще успееш да влезеш там където пожелаеш! Успех! :)

3.   Здрасти! Късно си започнала да го мислиш, но нищо. Аз сега завършвам 9-ти клас и също се бях наложла да уча някъдя, където да мога да развивам таланта си. Но таланта си е талант-в крайна сметка послушах родителите си и влезнах в гимназия, като мислех какво искам да работя след това, а художници в България-хич ги няма. Изобщо не съжалявам, най-добрата ми приятелка реши да следва мечтата си и влезе в художествено, а когато погледнах какво учи по останалите предмети-моят материал за 3-ка при нея е 6-ца. Та след това няма да знаеш особено много и ще ти е трудно... Моето мнение е само относно художествените ти дарби. :) Успех.