Споделена история от Образование

Образование
Хей! Искам да ви попитам как протича едно образование в чужбина? Искам да кажа какво се прави, къде се ходи и т. н. Искам да замина за Америка, да стана актриса (и още много мечти), но трябва да знам език или езици. Моля ви, отговорете ми! Важно е!

Коментари

1.   Ти на колко си години? По писането ти ако съдя, май си на 12- 13.
Образованието навсякъде протича по един и същи начин- ходиш на лекции и като се прибереш си учиш уроците, а накрая на семестъра се явяваш на изпити.
Да, трябва да знаеш обезателно английски, при това перфектно, а също и някакъв друг език(испански да речем или немски, но да е западен), защото в Америка даже не са чували за България.
Щом искаш да станеш актриса, приготви си много парички, защото дори най- обикновената школа в страната ни е скъпа, да не говорим за тези в щатите.

2.   Благодаря много за информацията! Да, на 13 години съм и още от сега мисля каква ще стана, дали ще успея в живота и за актьорството. Влюбих се във филмите от малка. Просто там е друг държава, друг свят, други хора и друго отношения. Има още много време, докато завърша, но още от сега започвам да мисля!

3.   Научи перфектно английски език. Завърши средно образование. Имай самочувствие. Това е.

4.   Аз уча в чужбина-Франция. Образванието като цяло е трудно тук от гледна точка на количеството и качеството материал. Има лекции, които не са задължителни, но е добре да си ходиш, поясняват се доста неща. При мен има и доълнителни упражнения по приоритетните предмети, всяка седмица домашно- практически случай, коментар на съдебно решение или дисертация с плакет от документи около 100-130 страници и още около 2-3 документа за собствено проучване. После изпити на края на семестъра. Почти навсякаде в Европа протича по подобен начин. За САЩ имам приятелка, която завърши филмовата академия в Лос Анджелис. Скъпо е 50 000$ на година, една година е. Образованието протича чрез изучаване и анализ на кино изкуството, участие в учебни късометражни филми с цел изразяване на някакви емоции. Накрая има имтервю с агенти и някои си извира да работи с теб. Не очаквай, че още от първите дни си в холивуд. Започва се с малки рекламки, после серия от кампанийки, музикален видеоклип, епизодична роля в сериал. Има успех ако имаш талант, на това момиче никак не му е зле, но тя е страшен талант и камерата я божава. Другото, което можеш да направиш е тратрална школа в Европа, на супер високо ниво са примерно в Англия и Фанция, от там излизаш завършил висше образование, докато в САЩ е само нещо като курс със сертификат. Въя Франция примерно образованието е безплатно и ако учиш в университет няма да плащаш такси, освен ако не е частно училище някакво. За Англия се плаща, но не мога да ти кажа цени. Има общежития и разни стипендии. Трябва да си предвидиш някакви пари за лична издръжка или да си избереш вариант да работиш сама. Език задължително на много добро ниво за съотвената страна, която искаш. За актьорско майсторство е препоръчително да си чела книги или разни пиеси на този език, да знаеш някакви худошествени изрази и самата ти да говориш без да се запъваш и сричаш. Хубаво е да знаеш говоримо още един език, на който да си комуникираш свободно и примерно 3-ти език, по който примерно имаш общи познания, които биха ти помогнали както се казва да се оправиш. Бих те посъветвала да започнеш от сега да гледаш някакви академии, училища, университети, да се интересуваш специално в сайтовете им подробно, да започнеш кореспонденця с тях каква е процедурата по кандидастване(честп се случва в 2 различни училища в една страна да е различна, това е строго индивидуално, понякога ако е в Европа има дори и лично интервю на място), също да те посъветва има ли приоритетни предмети или взимат под внимание глобално дипломата, какви езикови сертификати де изискват. Като цяло образованието е чужбина зависи изцяло от теб самата и личните ти качества, стремежи и труд. Може да ти помогне малко някоя агенция като Дарби или Интеграл, има във всеки голям град-Варна, София, Стара Загора, не знам от къде си, те биха ти помогнали с документите, защото там е сложно, както и с евентуално интервю в Американското посолство за виза. Започни помалко да си проучваш. Лично за мен образованието в чужбина не е загуба на време и е на добро ниво. Успех и дано успееш да заминеш за мястото, на което най ти се иска.

5.   Благодаря много!Но аз още на 13 години,не знам как се прави,опитвам да намеря,но не мога...уча английски език,живея във Варна,но съм родена в Пазарджик и ще започна да уча английски език от книги/учебници.Първо се започва от излизането зад граница.Оттам започва всичко.Искат виза,интервю,задават ти въпроси,а знам,че визата не се дава чак толкова лесно,а и ако я дадът може човек да замине за определен срок.За това не знам дали първо ще ме пуснат да замина.Английски език ми се струва лесен.Ще е лесен,ако се знаят думите и оттам нататък е лесно с изреченията.Просто не искам да живея тук,не,искам,но вече това не прилича на държава.Като гледам новините,тея депутати,малеее...Иска ми се сега да замина с родителите ми и роднините ми в Америка,но уви...Но благодаря на всички за коментарите!

6.   Номер три... Защо точно средно образование? Аз се старая за висше образование... Тати има едно висше образование, а мама има две висше образования, а и мисля, по-добре висше, защото ще е по-лесно човек да си намери работа в чужбина...