Споделена история от Образование

Вълнуващи книги?
Здравейте на всички! Предлагам тук да си направим темичка за книгите, които наистина обичаме и да си разменяме предложения. Ето аз давам една, която мога да препоръчам на всеки, "Алхимикът" от Пауло Коелю.

Коментари

1.   Точно такава тема търсих. Момиче ли си или момче? Искам мнение точно за тази книга. Искам нещо увлекателно, да не е преизпълнено с псевдо-философия. Заслужава ли си да се чете тази книга? И чел/чела ли си Туп!?

2.   Да нямаш намерение да ставаш модел? :P Тези книги на Пауло Коелю наистина ли са интересни?

3.   "Стас и Нели"
Това е единственият детски роман на Хенрик Сенкевич. Вярно е детска книга, но е подходяща за и за по-възрастни.
Жена, 25

4.   "Принцесата от калта" - Александър Томов

5.   Джон Кехоу - подсъзнанието може всичко
Ивинела Самуилова - Ако животът не е чудо

6.   Поредицата ' Песен за огън и лед'. Уникални са.

7.   Здравейте! По принцип си падам по романтичните книги. Никълъс Спаркс е изключително обаятелен автор, а любимата ми негова книга е "Последната песен". Също така харесвам триологиите на Силвия Дей "Кросфайър" и Ел Джеймс "50 нюанса сиво".
Но, на скоро започнах да чета и класики, като "Анна Каренина", "Старецът и морето". На шестнадесет съм и почти всички, които познавам са широко скроени към посочените книги
Джон Грийн също е добър, но единствената книга, която ме разчувства дълбоко, беше "Вината в нашите звезди".

8.   "Алхимикът" е много приятна, но е голямо клише! :) Аз лично от Паоло К. предпочитам "11 минути"

9.   Училище за лоши момичета и Вилервале в южното море са две от книгите които много ми харесват и също поредицата училище за вампири на 15 съм

10.   Наскоро прочетох повторно Клетниците. чела съм я като малка - на 13-14 години. Тогава нещо не ме "хвана". Даже се чудех кой я е набутал тази книга в задължително изучаваните.
Сега, от позицията на 35 годишна жена, определено мога да кажа, че тази книга заслужава да бъде смятана за едно от 100 литературни чудеса.

11.   <Властелинът на пръстените< най-уникалната книга на света за мен.

12.   Най-вълнуващата книга, която съм прочела е "Чериса", стара е, но е уникална прочетох я на един дъх - както се казва. Препоръчвам я! (Разбира се повече за жени) :D

13.   Аз обожавам Чарлс Буковски.

14.   Аз бих ви препоръчала "Любов" на Елиф Шафак - книга за свободата да търсиш своя Бог и пътят към себе си.
В момента чета с интерес книгите на Хорхе Букай. "Да се обичаме с отворени очи" е една страхотна книга, която си струва да бъде прочетена. И двете книги могат да бъдат намерени в нета.

16.   Пърси Джаксън и боговете на Олимп се казва поредицата а 1 - ва глава се казва Похитителят на мълни АВТОР : Рик Риърдън

17.   Всичко на Хорхе Букай и Елиф Шафак.Уникални са.

18.   Игрите на глада-първите 2 са уникални! Всеки трябва да ги прочете

19.   "Бригадата" на Александър Белов. Първите две книги са най- добри по мое мнение.
На същата тематика мога да препоръчам "Сицилианецът" на Марио Пузо. И разбира се "Кръстникът".
От романтичните книги най- любимата ми е "Джейн Еър", но предполагам, че само момиче би я оценило. :D

20.   Книгите на Георги Стоев :)

22.   Името му е Паулу Коелю!

23.   ''Споделен живот'' - много завладяваща, интересна и силна книга ;)

24.   , , Сбогом на оръжията" на Ърнест Хемингуей, , , Как да печелим доверие и да постигаме желанията си" на Джоузеф Мърфи.

25.   Ерагон това е поредица от 4 книги, автор е Кристофър Поалини - лично на мен много ми хареса :)

26.   В момента чета , , А планините ехтяха, , - автора е небезизвестния Халед Хосейни.
На пръв поглед мислех, че няма да ми хареса, но е страшно завладяваща.

27.   Поредицата "Изборът" само първите 2 книги са излезли. Прекрасни са. Препоръчвам ако обичате такива книги. На 15 момиче.

28.   Препоръчвам ви трите най-четени книги за в момента - поредицата "Петдесет нюанса сиво" от Е Л Джеймс. Има ги в нета....три много, много еротични книги.

29.   Рай - Радослав Гизгинджиев

30.   Най - невероятната и надъхваща книга, която съм чела през живота ми -Когато утрото настъпи. Старичка е, но наистина си заслужава. Горещо я препоръчвам, особено на жените!

31.   Аз преди теб. Щях да се разплача докато я четях, което отдавна не ми се беше случвало.