Споделена история от Образование

Кандидатстване след 7-ми клас - ВАРНА
Здравейте :) Много ми е трудно, къде да избера да вляза след 7-ми клас. Успеха ми е сравнително добър (4,76) . Насочила съм се към икономическата гимназия Д-р Иван Богоров, но и мисля, че и ТОХА не е зле. Търговска гимназия също е добра, но съм чувала грозни думи за нея ... Моля Ви кажете си мнението, не ми върви много с езиците, а и майка ми дори въобще не я интересува изпита и кандидатстването :(

Коментари

1.   Ако ти стигне бала за някоя езикова гимназия и ако искаш да учиш език, пробвай се. По принцип всички имат лошо мнение за професионалните гимназии, по отделно не мога да кажа. Аз лично съм в първа и не съм доволен, пета сякаш е по-добро решение.

2.   Първо, 4, 76 никак не е "сравнително добър" успех. Най-добре е да влезеш в някоя езикова, всичко друго е помия.

3.   Момиче не си проваляй живота в Богоров пък камоли в ТОХ-а.. Успеха ти е сравнително добър и ти казвам налягай си парцалите тези 20 дена учи здраво.. Гарантирам ти ако ме послушаш можеш да влезеш в някоя ЕГ... Във френската ако успеха ти наистина е такъв каквото казваш биха те приели. Също и в трета можеш да влезеш без проблем. Така че има суматий хубави гимназии за твоя успех, където образованието и учителите са на по високо ниво. Но в никакъв случай не се насочвай към ТОХ Богоров Химия Строителен и т. н просто нямаш съществено бъдеще! Ако решиш да ме послушаш няма да сгрешиш, но решението все пак е твое! :)

4.   Първо, до коментар №1 - "По принцип всички имат лошо мнение за професионалните гимназии, по отделно не мога да кажа. ". Напротив! Техникумите също са добър вариант - поне излизаш с професия! И СОУ-тата, и техникумите, и езиковите и другите гимназии имат своите плюсове и минуси! А до автора: Да, това са хубави гимназии, дано влезеш там, където искаш.

5.   Не съм съгласен с №1! От професионалната гимназия (т. нар. техникум) ученикът черпи опит!
Ето някои хубави училища във Варна: VIII Средно Общообразователно Училище с Преподаване на Чужди Езици "Ал. С. Пушкин"; Трета Природоматематическа Гимназия "Академик Методий Попов"; Гимназия с Преподаване на Чужди Езици "Йоан Екзарх" ; Професионална Гимназия по Икономика "Д-р Иван Богоров"; Математическа Гимназия "Д-р Петър Берон" ; Професионална Техническа Гимназия ; Варненска Търговска Гимназия "Георги Стойков Раковски", хуманитарната... Можеш да провериш за училищата във Варна на този сайт http://uchilishta. guide-bulgaria. com/.

7.   Варненска търговска гимназия е най-доброто място, в което можеш да учиш. Повярвай ми