Споделена история от Образование

Матурата по математика.
Здравейте. Момиче съм, 00. Искам само да помоля редакторите да ми публикуват историята, защото много се притеснявам и е доста важно. Благодаря предварително.
Тази година имах матури.. Вчера беше матурата по математика. Никога не ми в вървяла математиката. Родители те ми нямат възможност да ме записват на уроци. През годината по математика имах само 4ки и 3ки. И една единствена 2ка, защото бях без домашно. Вечерта след матурата по БЕЛ в МОН излязоха отговорите. От това, което помня си сметнах точките и на първия модул без тезата са 46. Това я някъде между 4ка и 5ца. Вечерта след матурата по математика.. разбрах, че имам само няколко верни задачи. Няколко, няколко - към 4, 5 верни. Супер гадно ми стана. Ясно е че ще имам 2ка на матурата по математика. Това е само на първия модул. Въпросът ми е следния-ако имам 2 (ще имам).. какво ще стане? Това поправка по математика ли се казва? Или ще повтарям седми клас, само зареди тази тъпа математика? Ще се явявам на втора матура и тогава ще мога да кандидатствам в гимназията, която съм избрала? Не съм наясно и не знам какво да правя, какво ще стане. Много се притеснявам.. Ако наистина имам 2ка как ще кажа на родителите ми? Другите няма да имат 2ки защото ходят на уроци и могат да решават задачите без проблем.. а аз..
Искам само да кажа, че не съм двойкаджийка. Напротив. По другите предмети съм добра, само по математика е така.

Коментари

1.   Не, няма да повтаряш 7ми клас, просто ще трябва влезеш в непрофилирана паралелка, т. е. без бал :) Там обучението е стандартно - ще изучаваш всички предмети (химия, физика, история и т. н. ). Записването мисля, че ставаше само с документи и с удостоверение за завършен 7ми клас(това няма нищо общо с матурите). :) Успех!

2.   Не, няма да повтаряш 7ми клас или да ходиш на поправителна матура. Оценката от 1ви модул на матурата се пише като текуща оценка и възоснова на нея и другите ти оценки учителката ти по математика може да ти пише двойка за годината. Тогава вече ще имаш проблеми. Не мисля, че ще ти я пише, защото все пак е прогимназия, а и си 7клас, т. е. била ти е натоварена годината и заслужаваш да си починеш пълноценно през лятото. Можеш да кандидатстваш ако нямаш двойка и по БЕЛ. Ако имаш и по БЕЛ ще те приемат в училище, което е без кандидатстване, така че пак не си обречена. Надявам се да си изкарала високи оценки и по двата предмета и ти пожелавам късмет с кандидатстването :)

3.   Ако имаш 2-ка на матурата по Математика след 7ми клас, това не означава ще те повтаряш. На втора матура не можеш да се явиш. Просто оставаш в същото училище, но продължаваш 8МИ КЛАС. А ако няма 8ми клас в твоето училище, тогава ще трябва да се запишеш в някое средно където има, а не в гимназия. В спортно училище също можеш да се запишеш.
Чак като завършиш 8ми клас ще можеш да кандидатстваш в гимназията, която си избрала, ако има паралелка след 8-ми клас. Ако е езикова гимназия или Природо-математическа няма да можеш :) Съжалявам, и стискам палци да нямаш 2 :)

4.   Дете това след 7 клас не е матура а обикновено Външно оценяване. С двойка на външното спокойно можеш да имаш 3 за годината. Единственото последствие е че няма да можеш да кандидатстваш в гимназия по избор а ще трябва да се запишеш в някое СОУ 8клас. След 8 клас също може да се кандидатства така че спокойно светът не е потънал.

5.   Стискам палци да нямаш две! Поне 20 точки се надявам да изкараш!

6.   Няма да повтаряш и няма да ходиш на поправителни ;). Просто тази оценка, която ще изкараш на първи модул (тоест тази, на която смяташ, че имаш 2) ще се впише като оценка в дневника. И понеже казваш, че имаш 4 и 3, горе-долу оценката за 2-ия срок ти излиза към 3 (така предполагам) следователно няма как да ти оставят 2 за годината, тъй като и да имаш 2 първия срок ако смятаме по средно аритметично излиза, че имаш за годината 2, 50 или 3.
Относно кандидатстването - няма как. Ако наистина имаш 2 по математика (в което аз силно се надявам да нямаш) то оставаш в същото училище в 8 клас. И чак тогава като станеш 8-ми клас можеш да пуснеш заявление за приемни изпити и т. н.

7.   Мога само да ти кажа, че това че не си ходила на уроци по математика, не значи че затова имаш двойка и лоши оценки. Лично аз имах тройки в 7 клас по математика и започнах да ходя на уроци и на матурата имах някъде към 4, което ми направи нисък бала и не успях да вляза в хубава гимназия. Ходих редовно на уроци, но пак не научих нещата. Не си мисли, че ако беше ходила щеше да имаш шестици. Нали знаеш, че като отидеш при някоя учителка, тя няма да вземе една фуния и да ти налее материала в главата? Просто е трябвало да слушаш повече в час и да решаваш задачи за домашно. Примерно аз сега съм 11 клас и в 8 се стегнах и имах петици, сега пак имам петици, понякога имам тройки, но помня че на един тест имах двойка и помолих госпожата за поправка и си научих и изкарах шестица и тя едвам повярва, а не съм преписвала и затова ме похвали. През другото време, просто ме мързи и съм решила, че математика ми е скучна, така че има ли желание ще научиш и сама, не се сърди на вашите, че нямат пари за уроци, парите не ръстат по дърветата, като почнеш да ходиш на работа ще видиш колко е трудно.

8.   Момче на 16.

Много ми е интересно накъде блееш в часовете, знам аз всичко защото минах неотдавна по този път

9.   Здравейте!! За да не отварям нова тема ще пиша тук. На матурата по математика аз имам 22 точки, а за тройка е 23. Какво става сега??

10.   До №9 - още не е излязла формулата за оценяване. Но според мен си хванал 3. (миналата година бяха 18 точки по МТ за три, а по БЕЛ – 23).

11.   До номер 9-еми, имаш двойка. Ти какво искаш-да ти дадът точка за тройка ли? !
Авторке пиши, какво стана? !

12.   При мен е същата история, само че по математика учих цяла година и имах добри оценки (6ци 5ци), а на матура по математика страшно се притесних и съм объркала повечето неща на 1ви модул.... :/ А направо за 2ри да не говорим... А по БЕЛ не бях отваряла учебника и си проверих, че имам 3-4 грешки. На други матури пак е така. Само по История и География нямам никакви гешки - 6, 00 :-) :) Успех и на теб!

13.   Не вярвам, че защото не си ходила на уроци по математика не разбираш задачите аз ходех през годината и пак не ги разбирах. но на матурата изкарах 4. 067 което не е добър резултат, но... Е авторке пиши какво стана.

14.   преди доста време когато кандидатствах в гимназия(2001г), изпита беше труден, но се знаеше точно какъв тип ще са задачите. всичко на всичко трябваше да се научат 10-12 формули, трябва самите учители да ви подготвят, и без доп. уроци може да се изкара 3-4

16.   Ако имам 2 на матурата по мат и имам 3 по бел. Ще минали 7 клас. Много се притеснявам. ПОМОЩ.

17.   Ако имам 2 на матурата по мат и имам 3 по бел. Ще минали 7 клас. Много се притеснявам. ПОМОЩ.

18.   Хора страшно ми е притеснено моля за съвет баща ми е много претенциозен към ученето а аз абсолютно нищо не знам по математика по Бел съм добре дали е възможно ако изкарам 2-3 по математика и 4по бг да остана пак в същото училище и направо да си премина в 8клас