Споделена история от Образование

Търся мъжко мнение - медицина
Aз съм нa 19 години ,женa.От известно време искaм дa учa медицинa.Сaмо ,че ми хaресвa мaлко необичaйнa специaлност-урология и aндрология.Сaмо ,че ме притснявa,че мъжете сa склонни дa споделят повече с мъж отколкото с женa.Може би грешa или поне се нaдявaм дa грешa,зaщото стрaшно много ми хaресвa тaзи специaлност и не искaм дa се откaзвaм от нея.Моля мъжете във форумa дa споделят кaкво мислят.

Коментари

2.   Честно да ти кажа, щом 1 мъж е стигнал до андролог, той най-малкото се е преодолял да говори за проблема си и преди специалиста е минал поне през 2 др. лекари, на които е обяснявал или показвал какъв е проблема. Аз, лично, заради генетичен проблем, ходя при проф. Куманов, но преди него, показах поне на 7 специалиста какво ми има/показах, имай предвид трябваше да се събличам/, отделно от това правих 2 операции, като на едната, операционния екип беше само от жени, но вече бях претръпнал и не ми пукаше, освен това те са мед. лица и са виждали какво ли не.
Та с 1 дума, следвай това, което те влече, а не мисли отсега за евентуален проблем при споделянето.

3.   Напротив, мила. Бих предпочел да ме лекува жена особено ако трябва да споделям такива неща :D. В крайна сметка лекарят си е лекар - какъвто и да е.

4.   Еми то има много жени дето се занимават с тая професия. Щом ти харесва само напреде ;-)

5.   Момиче съм, не знам какво е от гледна точка на мъжете, извинявай ако не е редно да споделя в темата ти тъй като търсиш мъжки мнения, но аз примерно гледам като ходя на гинеколог да е жена (е вече ако се наложи мъж в краен случай ще отида, но предпочитам жената), може и за това при тях да е така пък - да търсят лекар мъж, защото си е по-друго малко въпреки че и двамата са си лекари. Не знам.
Но пък е пълно сигурно с такива лекари жени и си ходят при тях така че ако само това е което те кара да се замислиш и ако мъжете отзовали се на отговорите казват, че не е проблем за тях, не се притеснявай да станеш такъв лекар :)

7.   Хм.. имаш право! Мъжете сме склонни с жените да споделяме по-хубавата и по-приятна част от урологичната ни същност, така да се каже :). Кофтите работи около урологията ги споделяме с мъже, най-малкото защото и те са на нашия хал и по-добре могат да ни разберат... не забравяй, че уретрата при жените е 10-12 см (можеш със сламка да бръкнеш и да я прочистиш... ), а при мъжете е метър и 20... което предполага, че проблеми там са много по-неприятни и болезнени...

Всъщност, ако те привлича това да гледаш пишки, можеш да си намериш и далеч по-приятно и добре платено занимание! ;)

8.   в интерес на истината ми е по-лесно да споделям с жена - лекар

9.   От aвторкaтa:Въпреки всичко ще зaпишa тaзи специaлност. Много се вълнувaм и ви блaгодaря зa мнениятa. Особено нa номер 2 и 3. До номер 7: не рaзбрaх кaкво точно искaш дa кaжеш с последното изречение, но пaк ти блaгодaря зa мнението. Искaм дa кaжa, че aз не търся доходнa професия, a тaкaвa, която ще ме удовлетворявa, пък и не го прaвя сaмо, зa дa гледaм мъжки полови оргaни, a зa дa общувaм и помaгaм нa мъжете. Чaкaм още коментaри въпреки, че вече съм решилa.

10.   Уча медицина, момче съм и смятам че трябва да започнеш да се занимаваш с това щом те влече и когато се стигне до лекар не мисля че е от значение дали е мъж или жена. След като е решил пациента да се погрижи за здравето си ще сподели проблема защото него най-много го касае да се реши този проблем и пред мъж и пред жена. След като не си почнала да учиш още медицина имаш много време да разбереш дали това наистина ти е мечтата и докато дойде време да избираш специализация може да си на съвсем друга вълна. Успех

11.   № 5, сигурно си още млада. Аз съм ходила на доста гинеколози в живота си и по мое мнение мъжете като че ли са по-знаещи и опитни. Дори раждах при мъже, а и повече мъже са професори и началници на отделения. Не знам, може и да бъркам, но при жените някак-си по се претупват нещата.