Споделена история от Образование

Съчинение
Трябва да напиша съчинение на тема '' Истината има две лица '' , помогнете ми МОЛЯ ВИ !!

Коментари

1.   Момичемомче, не можеш ли сама да си напишеш нещо? Не искам да те hate-вам, но...

2.   Ето пример:
В училище ти си прилежен ученик (или ученичка - полът няма значение), почти отличник, пред съучениците и учителите си се държиш възпитано и почтително, мнението ти по различните спорни въпроси почти винаги се оказва, че почти напълно съвпада с най-мъдрите и най-зрелите мнения по въпроса. Представителите на противоположния пол те уважават и имаш не малко предложения за по-такова приятелство...

От друга страна обаче, когато останеш насаме със себе си, се оказва, че си жалък чикиджия, преписвач, който ходи да пита по форумите някой да му напише домашното, та да излезе после, че той е произвел поредното гениално творение, заслужаващо отлична оценка. Мразиш учителите и повечето си съученици, а на някои и откровено им завиждаш. Даваш всичките си пари и сили за да поддържаш някакъв имидж, с тайната надежда един ден да пораснеш и да "скъсаш синджира", и тогава, Бога ми, ще им отмъстиш на всичките гадове до един, които цял живот са те подтискали със знания, възпитание и възможности... За да не падне сянка от съмнение върху твоето реноме, онази вечер си влетял/а с лютив спрей в близката заложна къща, с дрехи - много по-големи от твоя размер и натъпкани с парцали на някои места, отнесла го е касиерката, която е останала и без оборота от деня. Снощи пък "някой" е разглобил и изнесъл на части електродвигателя на асансьора във входа, понеже само медната шина струва над 800 лв.
Предложенията на кандидат(к)ите изобще не те интересуват, защото си хомо - те, на практика, само ти досаждат с глупостите си, за което жестоко ще си платят един ден, когато раздадеш личното си правосъдие...

Ето - истината има две лица!

3.   Истината може да носи удовлетворение, но може и да е грозна и отблъскваща.

4.   Темата ти, аз я разбирам по друг начин. Всеки човек е индивидуален и има свое уникално по себе си и държание и поведение. За всеки има различни истини. Истината има две лица - добра и лоша. Много често, когато казваме истината, причиняваме болка, страдание или нараняваме хората. Но пък от друга страна може и да предизвикаме положителни емоции.

Ох, не знам дали съм ти помогнала... но ще се опитам да ти дам някакви насоки - ако е есе, започни с реторичен въпрос "Какво е истината? " ; можеш да включиш и цитат на някой велик философ; разсъждавай върху това какво точно е истината, посочи 2-те и лица - когато тя радва и когато наранява; кога е необходима и кога трябва да се премълчи... както написах тя е доста относителна дума... за всеки истината е различно нещо и тя няма само 2 лица, а множество, които са по двойки противоположни...
Дано съм ти помогнала. Ако имаш въпроси, ще се постарая да съм ти полезна :) Успех!