Споделена история от Образование

По-качествен преводач
Мисля си много от вас са запознати с Google преводача, който за съжаление бих казала, че няма правилно преведено изречение. Да не говоря за другите езици като източни и западни. Много съм се разочаровала с този преводач!!! Ако някои от вас са по-добре запознати по темата с преводачите бихте ли ми пратили линк на някакъв качествен преводач? :)

Коментари

1.   По-качествен преводач е човешкото същество. Хвани и научи език!

2.   Няма как да получиш качествен машинен превод, казва ти го филолог, който работи като преводач. Машинният превод е удачен ако ти трябва да разбереш горе-долу смисъла на нещо, понякога дава и интересни варианти, ако зациклиш при превеждането. Но дотам. Ако имаше по-добър преводач, той щеше да се знае. За съжаление на хората и за радост на колегите номер 1 е абсолютно прав. :D

3.   Благодаря ти номер 2

4.   Пробвай с eurodict, но той превежда само думи, а не цели изречения. :)
http://www.eurodict.com/bulgarian_properties.html

5.   Google преводача не работи както трябва, аз когато искам да преведа нещо все го дава грешно. Не търси преводач! Преводача трябва да си ти т. е научи езика който искаш. Всички преводачи са едни и същи не показват вярно. Късмет :)

6.   Мaшинният преводaч превеждa буквaлно, не по смисъл и зaтовa понякогa се получaвa кaто невярно. Рaзлични езици, рaзличнa грaмaтикa... Сaмо човекa все още може дa нaпрaви превод по смисъл.
Примерно в испaнския прилaгaтелното е след съществително и мaшинкaтa ще ти го преведе точно тaкa. Пр. - къщa голямa. A от испaнски нa немски, пaдaш от смях.
Инaче нямaше дa имa " хляб " зa преводaчите ;) Нямa още измисленa мaшинкa, която дa рaзсъждaвa кaто човекa.... слaвa Богу!

7.   Благодаря за отговорите и информирането, и благодаря за линка номер 4