Споделена история от Образование

Американски колеж
Здрасти!
В момента съм на 12 (ще бъда 6 клас) и много искам да кандидатствам в Американския колеж. Искам да попитам ученици които учат или са учили там:
1. Наистина ли обучението е на толкова високо ниво.
2. Наистина ли могат да те приемат със стипендия ако си пълен отличник.
3. Продават ли се наркотиците и опасно ли е там.
4. Моля Ви за повече и ВЯРНА информация за това Елитно училище.

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
НАДЯВАМ СЕ МОДЕРАТОРИТЕ ДА ПУБЛИКУВАТ ТОВА, ЗАЩОТО Е МНОГО ВАЖНО!

Коментари

1.   И аз съм за 6 клас и искам да кандиатствам. Отговорите на въпросите ти ще са ми полезни.

2.   6 за 7 клас съм. Ще следя темата защото и аз се интересувам от отговорите на въпросите ти :)

3.   И аз следя темата

4.   Само излишно даване на пари. Учебниците са по 1 000страници, много е трудно, съжалявам, че влязах. Има наркотици като навсякъде.

6.   От Автора
Дори и по 2 000 стр. Да са учебниците... мечтая за това откакто се помня и повечето труд няма да ме откаже.
А, и също МНОГО се радвам, че има хора, които също се интересуват от това.
НАДЯВАМ СЕ ДА ПОЛУЧИМ ИНФОРМАЦИЯ!!!
Поздрави

7.   Наркотици има навсякъде.
На АК хубавото му е, че те вкарва в среда, в която си заобиколен с деца на заможни родители и можеш да завържеш контакти с хора, които един ден могат да са ти много полезни.
Ех, каква мацка познавах някога от колежа...

8.   Като ученичка от колежа току що завършила 8 ми клас (след месец ще съм 9 ти там), мога да ти дам само 1 съвет: нямай прекалено големи очаквания. Аз ги имах, и отидох там супер мотивирана и нахъсана.. дап, не ми хареса. Нот ат ал. Не е ученето проблема. Пффф, та аз си взех 6ците без въобще да уча особено много. (общо взето въобще не учих с изключение на срочните изпити), средата не ми хареса. плюс, въобще не е толкова хубаво както изглежда, повярвай ми. Та за ученето- да, на високо ниво е- аз знам че сега ще ми се стъжни в 9ти клас, нямам съмнение. А това със стипендията въобще не е свързано с това дали си отличник или не- те си имат отделно тест за тримата(май са толкова) които ще получат пълна стипендия.. А за другите (като мен- дори да съм била 'пълен отличник'), евентуално има само намаление на таксата. С наркотици досега не съм се срещала, но сигурно има (ама поне ще са по-малко от другите училища зареди горе-долу по-стриктните правила), и не, не мисля че е опасно. (що за въпрос е това? .. )

9.   Здравей. Не уча, нито съм учила в Колежа, но кандидатствах (в крайна сметка не се записах), ходила съм до там някъде 5 пъти и в средата, в която се движа има немалко хора от там. Така че смятам, че мога да ти дам едно обективно мнение.
1. Не се съмнявай за нивото на обучението. В 8 клас ще е по-отпуснато, но това е само, за да свикнете (много неща там са различни от нормалните БГ училища и въобще методите на преподаване са съвсем други).
Не знам на кое друго място може да очакваш по-добро ниво на обучението, освен (евентуално) 91 НЕГ или СМГ (ако те бива в математиката).
Между другото, имай предвид, че ОГРОМНАТА част от приетите деца са ходили на уроци специално за Колежа, доста от тях още от 6 клас. Няма значение дали идват от държавни или частни училища.
А останалите приети са от СМГ (влезлите без никаква подготовка са ЕДИНИЦИ, ако се крепиш само на това, не разчитай много да успееш).

2. Не се надявай на пълна стипендия - мнооого е трудно. И не точно ученето е най-важно. Ще го кажа без заобиколки, ако си самотна майка с три деца и живеете на квартира с още две семейства на другия край на София, с минимална заплата, е, тогава детето ти може и да има шанс. Тези стипендии се дават на наистина, ама наистина най-закъсалите кандидати.
Но съвсем спокойно можеш да се надяваш на 70 или 80% отстъпка от таксата (90 също е почти невъзможно).

3. Наркотици и други забранени вещества се срещат навсякъде. Но независимо дали си в Колежа или в кварталното, никой не може насила да те направи наркоман. Ако се движиш с правилните хора и стоиш настрани от всичко това, твърде вероятно е дори да не разбереш за съществуването им.
Не мога да ти гарантирам, че в Колежа няма наркомани, защото там натоварването е огромно и това може да е, така да се каже, начин за тях да се облекчат от стреса.
Но ако дойдеш надрусан на училище, ще има последствия, това е сигурно.
Опасно ли е там - категорично не. По-безопасно учебно заведение няма накъде. (под това разбирай охрана, доста строго спазване на правилата и въобще всичко).

4. Повече информация:
- Класовете са малки - 20 души
- Всяка година си в нов клас, разбъркват ви с цел социализация
- След 8 клас си длъжен да ходиш на допълнителни занимания, а в 8 също е желателно
- Подготовката за университета започва от 9 клас. Ако искаш да си в топ уни, трябва от тогава да имаш изрядна диплома, да участваш в повече дейности и сам да основаваш такива.
- Твърде вероятно е след 8 клас трудно да смогваш с домашните.
- Ако отсъстваш, трябва да минеш през всички учители, чиито часове си изпуснал, и да направиш всичко, което са правили съучениците ти в часа.
- Няма никакви компромиси.

П. С.
Знам какво е да си запален от идеята и супер супер въодушевен дори само от мисълта да учиш в такова училище.
Но сериозно - замисли се. Ако не си организиран по природа, ако не можеш да се справяш с много неща накуп, да се подчиняваш на правилата без преговори - това не е мястото за теб. Отстрани виждаш единствено блясъка на идеята, но всичко си има две страни.
Успех, каквото и да решиш!