Споделена история от Образование

Разочарована
Здравейте момиче съм искам да ви попитам за прием и класирванията. Имам от матурата биология - 5. 50 и български 4. 78... в Варна от теста имам 4. 50 имам ли някакъв шанс изобщо писах първо желание помощник фармацевт и първо желание козметик не се класирах на първо класиране... Какво мислите за платено обучение гледат ли успех нещо... Много се разочаровах от резултата си защото бях учила... или да ходя в Германия...

Коментари

1.   Първо си оправи правописа. В три изречения си допуснала страшно много грешки, които не са от бързане, а от незнание. След това се възмущавай от ниските оценки.

2.   Подкрепям коментар 1. Човек класира, паркира и полира, не класирВа. Грешката е фрапантна, поработи над това:)

3.   защо да нямаш,все пак зависи колко хора са и какъв успех имат,може би в някое друго класиране към края..

4.   Абе и 4.78 по БЕЛ са ти много. В българския има точки, запетаи, а да не говорим, че не схванах смисъла от половината ти текст ПРОСТО ЗАЩОТО ТАКЪВ НЯМА (не се класирах на първо класиране...). За Германия нямаш шанс, повярвай ми, за нея ти трябват две неща - перфектен немски (а виждам, че дори български не знаеш) и МНОГО ЗДРАВО УЧЕНЕ. Откажи се сега, явно нямаш голямо бъдеще в тази сфера.

5.   Ако и на изпита си писала по същия начин... пак добре, че не са те скъсали!
А иначе, не бързай да се отчайваш. Докато не мине и второто класиране, нищо не е решено. Може и да те приемат това, което искаш. А ако не, запиши нещо друго-може в последствие да ти стане интересно или пък догодина да пробваш да се прехвърлиш.

6.   Бебчо, иди в Германия и си намери някой немец, дето няма да ти гледа българския правопис. И ги остави тея тук да се изявяват в свойте си сфери.
Образованието е стока, прави се с пари, купува се с пари и изобщо да не ти пука за някакви там оценки.

Номер 4, някой забележки за Твоите познания по български език:
Смисълът не се схваща, схващат се крайници при дълго седене пред компютъра в неудобна поза.
Перфектно е чуждица, която се превежда на български с думата съвършено.
Повярвай ми, здраво учене - жаргонни изрази, показващи ниска култура на изразяване.

Y D

7.   Допуснала съм грешки и веднага изкарвате за неграмотна... Плюс това съм писала това в 4 сутринта... Ако гледате по оценките за грамотност много се лъжете... Поне са ми честни оценките а не като някои хора да преписвам... И вие в България не може да разберете че човек не може никога да бъде перфектен... Какво е това нещо... объркала съм някъде и веднага неграмотна си... Повече няма да влизам тук... Бъдете по човечни малко... Вместо да се опитвате да кажете нещо по темата гледате за грешки... Тука може много лесно дори да знаеш думата да сгрешиш... Няма смисъл да пиша тук неща след като гледате правописа само... Извинете много ама не сме учители по Български език даже и те грешат... Не искам никого да обидя просто съм шокирана от коментарите там много ясно се вижда класирване и после класиране... Много бързах когато пишех няма смисъл да давам обяснения... В тази държава вече не остана нищо човечно всеки гледа да прецака другия... Не се изкарвам за грамотна нито пък за неграмотна... Ако почна до гледам вашите грешки не знам.... Няма перфектни хора!!!
И ви моля ако ще пишете за грамотност недейте темата не е такава... Тази тема я писах много бързо и нормално е да има грешки и за точки запетаи не съм гледала бързо писах.... И вие нищо не знаете че така да коментирате.... Аз съм човек който от една дума може да се засегне... За тези изпити с дни съм учила като видях резултатите се разболях от нерви... Късно разбрах че не си струва толкова да му мисля.. Както и да е мислех че тука ще ми отговорят но... Благодаря на номер 3 за отговора и на другите благодаря ;)
От авторката

8.   За да кандидастваш в някое вуз, гледат най-много оценката по БЕЛ. А твоята е 4, 78. Имаш шанс. Аз съм филолог и химик, така че вярвам, че ти ще можеш да влезнеш. Успех!

9.   От авторката
И много благодаря на хората които са отговорили по темата ще чакам до край пък каквото стане :)
Благодаря на номер 6... не съм искала никога да купувам образование това за което да уча има много желаещи... Учила съм явих се на изпит но вие много добре знаете как стоят нещата в България... И не мисля че е толкова лошо платеното.. който може да си го позволи...
Благодаря и на номер 8 за информацията :) Да надеждата последно умира :) мерси!

10.   цитирам: "За тези изпити с дни съм учила " - извинявай, но ако са само дни, никак не са достатъчни. за сериозни изпити човек учи с месеци и години, ако иска да е наистина подготвен.
дали имаш шанс няма как да знаем, зависи от места, кандидати, техните резултати... моят съвет е да изчакаш класиранията и ако не те приемат, да пробваш другаде - с матура или прехвърляне на оценка.
и следващия път учи по-сериозно.

11.   Няколко дена само си припомних уроците иначе биологията уча здраво от 5 години.......... Тази година завърших ... Както и да е ако имам късмет ще стане :) Благодаря на всички !