Споделена история от Образование

Студентски Заем
Здравейте! Може ли някой от вас да ми сподели как мога да получа студентски заем. Но не само за таксите в унито а и да имам пари за преживяване или това не е възможно? Нещо във тези сайтове не ми става ясно кое как е :) Не е описано напълно всички. Та нека някои който се е възползвал да сподели всичко. И най вече какъв размер на заем би ми бил необходим да речем в стопанска академия в град Свищов. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Истината е една - намери си работа. Няма кой да ти даде заем, за да живееш от него. Ок, вземи заем за таксите например - него и лесно ще го върнеш, а и условията са ОК, но човек не може да живее на заеми.
Аз съм учила редовно и съм работила и е възможно. В момента доста работа има за студенти. Предимството е, че и имаш стаж, препоръки и връзки. Моите състуденти например тепърва трябваше да си търсят работа, докато аз ПРЕДИ да завърша си имах работа по специалността, но се започва от продавач на Женския пазар -)
Горе главата, работа има и ще се справиш и с ученето.

2.   Доколкото знам, заемът покрива само таксите на даден университет. Най-добре обиколи по-големите банки, за да се информираш какви са условията, затова са консултантите там.

3.   Разгледай сайтовете на банките и най-добре попитай на място в офисите им. Някои банки предлагат студентски кредит за издръжка само за отглеждане на дете, но има и такива, които предлагат кредит за покриване на нуждите без дете. Не съм напълно сигурен, но мисля, че Сосиете Женерал Експресбанк, Уникредит Булбанк и Централна кооперативна банка предлагат такива. Хубаво е да отидеш на място и там да ти обяснят какви са условията по кредита и да си прецениш дали са ти изгодни.