Споделена история от Образование

Toefl
Здравейте!
Искам да се явя на изпит за Toefl, но не знам към кого или коя фирма да се обърна за подготовка.
Уча английски от втори клас и го знам много добре, но за изпита мисля, че някой трябва да ми каже тънкостите за такъв изпит и да ми обясни сруктурата на есето, затова моля, ако има такива, които са се подготвяли в София и са доволни от даден учител или фирма, да ми кажат кои са и как да се свържа с тях.
Бих желала да е на по-достъпни цени, но все пак качеството е по-важно, така че чакам отговорите Ви!
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здрасти! Явявал съм се на този тест безплатно получих шанса, кандидатствайки по един проект. Това, което си спомням е че теста се беше разделен на 3 части. Първата имаше 7 или 9 лисънинга/не си спомням точно/, втората част беше рийдънг пак в 7 или 9 части и 7 или 9 задачи със граматика. Дано да съм ти помогнал.

2.   http://www.examenglish.com/TOEFL/ - тук има примерни тестове. Иначе аз съм се готвила за CPE в Avo-Bell и съм доволна, после и към самата школа се записах за изпита. Мислех, че съм се издънила много жестоко, а го взех с В, така че.. :) Успех!!

3.   Номер 1, изпита е много променен от когато ти си се явил.
Авторке, първо, пропусни ги тия подготовки с фирмички и фирмета... Интернет е пълен с материали. Изпита е елементарен. Има четене, слушане, писане и говорене. Целия изпит се прави на компютър. А като се регистрираш в https://www.ets.org/toefl/ibt/register/ си избираш в кой град да си го изкараш изпита. Но НЕДЕЙ да се готвиш в тия фирми, защото там нивото на учениците е супер ниско( английския им е зле)

4.   Добри езикови школи в София са: Британика, Аво-бел, Фарос, интелект, фондация "Кирил и Методий"

5.   Всеки учител, с малко опит и/или грамота бе ти помогнал. TOEFL не е труден изшшит, просто много хора отиват прекалено неподготвени. Чети книги на английски. Също така се опитай и да говориш с някого, без да използваш български, примерно някой роднина или близък приятел. Това ще ти помогне доста, но ако събеседниката не е работел по акцента си, ще истави трайни щети и на твоя. Носи си и граматака и решавай задачите от нея, когато имаш време. Обръщай внимание и на филмите. Не гледай субтитрите, те рядко се доближават до действителния диалог.
И накрая, но не на последно място - идиоми и фрази. Ако фразите "Think straight" и "Let's call it a day", за теб означават "Мисли направо" и "Да го наречем ден", то определено кажи на учителя си, че трябва да се наблегне над това.
Успех.

6.   Номер 5, наистина, какво означават тези фрази- "Think straight" и "Let's call it a day" ? Питам, тъй като аз наистина си ги превеждам като "Мисли направо" и "Да го наречем ден" :) Това означава ли, че съм зле, що се отнася до идиоми?

7.   Авторката:
Благодаря на всички! А какво мислите за Модулор. В интернет форумите четох, че хората там подготвяли много добре за изпита и имало симулации на изпита. Вярно ли е?

8.   Авторке, казал съм го и по-горе, казвам ти го пак... НЕ ПОЛЗВАЙ РАЗНИ ФИРМИ!!! Смятам че щом ще се явяваш на Тойфел си поне средно интелигентен човек и си способна да потърсиш материали в Гугъл. Другото е хвърляне на кинти. Самия изпит струва бая, така че пропусни ги тия фирмички.