Споделена история от Образование

Първата ми книга на английски език
Здравейте,
От много време се възхищавам на хората, които ми казват, че четат книги в оригинал на английски. Аз също обичам да чета книги, но досега не съм чел книги на английски. Учил съм в училище и ежедневно попадам на различни статии на английски и т. н. Въпросът е там, че искам да подобря английския си, да разговарям и чета свободно, а не да се ограничавам само със сега-познатите ми думи. Общувал съм с чужденци на английски и се разбираме, но както казах, искам да подобря нивото си и да чета книгите в оригинал, а не да чакам някое българско издателство да ги издаде. От тази година ще уча в университет специалност, свързана с компютри. Всеки казва че там се учи езикът, но не е същото. Няма да ми е досататъчно, а идеята е да се развивам и по-нататък да си изкарам сертификат.
И сега към темата - добре, да предположим че вече съм си взел някоя книга на английски. Някои думи няма да ги разбирам, а и бъркам времената на някои глаголи, какво да правя? Можете ли да ми дадете съвети как да започна въпросното "развиване"?

М. 19

Коментари

1.   Книгата е много добър вариант, преди две години завърших ЕГ и всяко лято ни караха да четем по една книга на анлийски, по избор, като задачата беше да направим резюме и да научим непознатите за нас думи, върху което и бяхме изпитвани. Имай предвид, че има такива книги, които са написани на много сложен английски, като например на някои класически автори, с които няма смисъл да се захващаш, затова си избери някое по-леко четиво. И още нещо, докато четеш, ако някоя дума не ти е известна, не бързай да отваряш речника, а се опитай по смисъл да отгатнеш значението й. За граматиката относно времената и т. н са нужни доста упражнения, може да си вземеш някое помагало, мога да ти предложа тези на PONS, а и ако има някого, с когото да общуваш на английски много ще ти помогне.

2.   Ако изпитваш по-големи затруднения се запиши на частни уроци!

3.   Като не разбираш някоя дума си е преведи. Леко по-лека ще задобрееш :)

4.   Преговори си времената и като не знаеш някоя дума си е преведи.

5.   АВТОРА

Номер 1, благодаря ти. Ще опитам по начина, който ми предложи и определено ще си взема помагало.

Номер 2, обмислях варианта с частните уроци, но поне засега нямам нужното свободно време - уча и работя. Тук-там ми остава по малко и го запълвам с четене на книги, понеже ме разтоварва, и срещи с приятели.

6.   В книжарниците на Ciella и Orange можеш да намериш изобилие от книги на английски. Може и по различни български сайтове :)

Има една поредица "Collins Classics", където издават класически приказки, разкази, романи и т.н. Например Братя Грим, Илиядата, Одисей, Франкенщайн, Алиса в страната на чудесата, Вълшебникът от Оз, Пътешествие около центъра на земята, Белият зъб, Робинзон Крузо, Моби Дик, Том Сойер, Книга за джунглата, Ромео и Жулиета, Шерлок Холмс, Доктор Джекил и мистър Хайд, различни сборници... има още десетки заглавия - всичко на английски. Самите книжки са на страхотна цена - всички са до 6 лв максимуми (без значение дебелината им или колко страници са).

Ако искаш потърси тази поредица и разгледай :)

(самия аз имам над 50 различни книги на английски... остана да ги прочета всичките)

7.   Penguin Readers също е добра поредица за начинаещи и напреднали.

8.   АВТОРА

Номер 3 и 4 - Така ще направя.

Номер 6, благодаря за изчерпателния набор от заглавия, ще ги потърся.

Номер 7, и нея ще погледна.

Благодаря за отзовалите се на помощ. :)