Споделена история от Образование

Може ли прекъснал студент да се запише в друг университет?
Здравейте, много моля някой ако има информация да ми помогне. Ситуацията ми е следната- записах се редовно обучение студентка в Икономическия във Варна миналата година. Скоро след като ми започнаха занятията спрях да ги посещавам. Не съм ходила на изпити водя се прекъснал студент. Днес отидох да се отпиша и ми казаха че ще заличат данните ми до след 1 седмица някъде. Но има един регистър на действащи и прекъснали студенти, който се обновява само веднъж два пъти в годината и там ще се водя че съм прекъснал студент а не отписан. Сега ще кандидатствам в друг университет на допълнителен прием и ако ме приемат и се запиша много се притеснявам да не открият тази информация и да не мога да уча по държавна поръчка или въобще да не ме допуснат, понеже се попълва една декларация че "не съм се обучавал или обучавам в момента в друго висше училище". Четох доста по форумите, на едно място пише, че като си прекъснал няма проблем да запишеш друго, на друго място пише, че като се водиш прекъснал студент имаш студентски права все още и нямаш право да учиш другаде. Съвсем се побърквам а ми е много важно да вляза да уча тази година! Аз реално ще съм отписана, няма да ощетявам държавата ще си уча само една държавна поръчка, но ако някой ме провери ще види старата информация че съм само прекъснала а не отписана и после как ще се обяснявам и доказвам че това не е съвсем вярно... Много моля някой ако има информация да сподели!
Благодаря!

Коментари

1.   Авторке, доколкото знам, май е сложна процедурата, но трябва да се консултираш със специалист, защото всеки контретен случай е индивидуален. Тук много лесно може да те подведат! А защо си се отписала от ИУ-Варна? Нещо не ти хареса в университета ли, защо не посещаваше лекции?

2.   Все тая от университета. Дипломите навсякъде ги раздават като бонбони...

3.   А може ли хич да не учи, никъде да не се записва и пак да завърши с отличие?! :)

4.   Последните два коментара - мили хорица отидете за по една закуска до лафката, влизайте в гащеризона и на строежа... Тези разсъждения не са за Вас!

5.   Да си ходила на занятия за какво си се записала щом, нито ходиш, нито изпитите си взимаш? !