Споделена история от Образование

Голям проблем имам с този предмет...
Здравейте! Имам възможност да изкарвам силни оценки по всеки предмет, но по математика двойка... Изпуснах много материал, защото доста време бях болен и не успявах да науча всичко изпуснато бързо. Мисля, че е доста късно за мен, защото това, което не знам е за 3, 4 години, а пък съм 9ти клас. Има ли възможност да ми пишат 3, когато си стоя мирен и пиша всичко или ще ми срежат клончетата? Никак не съм добре по този предмет (една 4ка не видях) и не знам как да се оправя. Моля да публикувате темата ми, защото не намерих подобен проблем като моя. Благодаря

Коментари

1.   И аз нямам представа какво става в часа. Ама сега е 15 септември кога са ти писали двойките? :Д Само като стоиш и пишеш няма да ти пишат 3 (зависи изцяло от учителя, де но при мен поне е така), но това доста увеличава шансовете ти. Просто стой близо до някой дето знае и му кажи да ти реши една задача, обикновено стига за тройка (зависи вече от теста/контролното)

2.   И аз съм същият - само 2-ки и 3-ки по математика. Стоя си мирен на чина, пиша това, което ми диктуват в час и ми пишат 3. Добре, че госпожата е добра, а и аз преписвам от други хора на тестовете. Сега съм 11-ти клас и е истинско чудо, че досега не съм оставал на изпит по този гаден предмет.
Ако искаш да разбереш как се решават задачите, просто потърси помощ от учителя или ходи на частни уроци. Но все пак мисля, че няма да има ефект, тъй като и аз ходех на частни уроци, но знам ли нещо - не! :D Математиката не е за всеки. 3-ката ми е достатъчна. :D

4.   За съжаление няма да получиш 3 само защото си стоиш тихичко на чина, ами помоли вашите да ти намерят учителка. И аз имах страшен проблем с този предмет и мама се беше хванала за главата какво ще ме прави, ама ми намери някаква страхотна учителка, която буквално за две седмици (зимната ваканция ходех на урок всеки ден) ми обясни основното и после след ваканцията все едно не бях аз. Даже математичката ми не повярва и беше ме набедила, че съм преписала на класното, та баща ми ходи да и обяснява как така магически си повиших успеха. Та с две думи, има начин, обаче си трябва късмет да попаднеш на добър учител. Ако имаш желание ще се справиш. Щом аз завършиш, а бях толкова зле по този предмет и ти ще успееш. Успех!

5.   Ако показваш желание и не пречиш в час няма да те оставят на поправка.

6.   Не се оправдавай. Сядай да решаваш по 4-5 часа на ден и внимавай повече в час.

Много бързо се отказваш, трябва и малко воля.

7.   Така...да ви светна мили момчета/момичета, че явно сте много малки още...Почвайте уроци или ако имате братовчеди или приятели, които разбират математиката, не се колебайте да ги потърсите! Без нея не става-набийте си го в главите.
Казваш че си 9-ти клас и знаеш нещата от преди 4г.-само събиране и изваждане ли знаеш. Още не е късно обаче, вземи се в ръце, защото дори и да избуташ някак си, след 12-ти клас, ако имаш намерение да учиш, няма начин. Повечето специалности включват математика, дори и само за 1 семестър, а висшата математика е свързана с нещата от средното, статистиката също. Аз се зарибих на математиката към 8-9 клас, преди това не ми е била много интересна, но някак си ми стана. И пак ми беше трудно след 12-ти клас по математика, даже на поправка ходих. Ако има кой да ти обясни, ще ти стане интересна, защото ще я разбираш, а сега ти е тъмна Индия и затова я мразиш. Оплитай си кошницата от сега, ако ще учиш след това! Успех

8.   Има хора които обичат да научават нови факти и да обогатяват знанията си има и някои като вас.....и аз бях зле в седми клас(когато е най-трудно..) но тръгнах на уроци в средата на първия срок и наваксах всичко за шести и седми дори ми останаха две/три седмици за подготовка за изпита(решаване на старите изпити и други по трудни задачи от госпожата) и накрая изкарах 4,76...така ,че намери добра учителка и ще ти е лесно...сега ми е любим предмет и рядко имам четворка..всичко пет и шест...успех

9.   Автора# Не се оправдавам за нищо, а просто исках съвети от вас, защото не съм никак добре (то се вижда). Почвам да уча, че лошо... Благодаря на хората, които коментираха!