Споделена история от Образование

Военен министерството на отбраната
Здравейте Аз съм момче на 17 години и както на всеки му е ясно след 12 ще уча за да си намеря работа след това. Някои искат да стават адвокати други да бачкат по офиси и тнт обаче аз не съм за това мен ме бива да бягам да тренирам имам чувството че съм роден за военен или спасител пожарникар нещо такова казаха ми за нещо наречено спасяване на населението то бедствия аварии и катастрофи та искам да попитам имали такива тук търся всякаква информация от с какво се влиза там какви предмети до колко време е обучението колко е заплащането моля кои каквото знае нека сподели благодаря предварително

Коментари

1.   здравей,
твоя университет е НВУ Васил Левски.
Има всички специалности за които говориш. Има специалност защитата на населението от бедствия и аварии. Защита на критичната инфраструктура. Национална и регионална сигурност.
Това са общи от сферата на националната сигурност.
Има още два факултета - авиационен (долна митрополия) и артилерия, пво (факултета е в шумен).
Семестриалните такси са съвсем прилични. кандидатства се със изпит по математика, история или география. Може и с оценките от дипломата.
Ако искаш да си курсант (военен - след завършването задължително започваш работа, защото си подписал договор).
Това е хубавото на курсантите, както и факта, че ВСИЧКо за тях е безплатно.
Иначе която и друга специланост да завършиш - работа ще си намериш, защото университетите от този тип е само този.
Има едно друго военно във варна - но то е морско. Другото е в софия, но то е академия и приема само магистри (специланост след висшето).

Влез в сайта на нву васил левски - там пише всички, изисквания за прием, такси, изпити и т.н.
успех!

3.   Хаха, късмет ти пожелавам в Търново при ония ненормални кашици. Ще вдигнеш ръце на първата година.

4.   С този правопис в каква армия ще влизаш? Ти наясно ли си, че в армията си роб. Дори и да си началник пак си управляван от други и изпълняваш заповеди и като цяло си ограничен само с това да се занимаваш. Единствения плюс ти е някаква заплата от порядъка на 800-1000 лева стартово и ако станеш по висок чин офицер след около 7-8 години ще стане към 1500-1600. Даже може и да са 10-12 години. Пък в армията си мислиш, че спасяваш хора ли хаха. В армията в случай на война по скоро убиваш хора дори и невинни, ако се наложи и това наричат професия? Най-добрият вариант е ВВМУ за морски офицер другото не е много за предпочитане, тъй като ако нямаш добър успех ще те пратят в някой малък град / село да служиш или ако няма места пак същото. Иначе като цяло както гледам в какво положение е армията ще си лежиш по цял ден на работа и ще тъпееш. Тези, които са по висшестоящи там може би имитират някаква книжна работа да се разхождат насам натам.