Споделена история от Образование

Добри курсове по английски в София
Здравейте, краят на учебната година ще се явявам на изпит по английски в СУ и трябва да залегна здраво над този език. Бихте ли ми препоръчали фирма, която е наистина добра, с интензивни курсове и в която наистина ще мога да науча много. Интересувам се, защото съм бил на различни курсове и честно казано не съм останал наистина доволен от някой, а точно в момента наистина се нуждая от нещо добро.

Коментари

1.   Британика са много добри, там ходих от предучилищната до края на 8-ми клас. За ученици са наистина добри, а иначе имат и курсове за възрастни - подготовка за сертификати, бизнес английски и др.

През ваканцията бях на интензивен курс в British Council и бях още по-доволна. Там преподавателите са британци, друго си е да общуваш с native speakers, научаваш неща за културата им и особеностите на езика, които просто няма как да научиш от българи. B British Council обаче е доста по-скъпо.

От тази година започвам в British Council курс за подготовка за FCE. Живот и здраве, догодина ще продължа там и с курс за CAE.

Нека и другите да коментират опита си от други езикови училища.

2.   Аз сега началото на другия месец ще започвам курсове в ''Darbi Language Collage'', искам да взема сертификат IELTS, за да продължа след 12 клас да уча в чужбина. Хубаво е, че те са фирма, която дикерктно като мина курса им, който е 9 месеца после ще ми подготвят документите за кандидатстване и ще свършат всичко вместо мен, аз само трябва да изкарам хубава оценка за сертификата и от училище да представя дипломи и това е. Надявам се да ми хареса там, нямам търпение да започвам и поне цените са сходни. Надявам се друг, който ги е посещавал да остави мнение.

3.   Avo-Bell :)

4.   До номер 1 - след 8 години учене на английски, ЩЕ ЗАПОЧВАШ FCE? !? Това доказва некачествените услуги в споменатите от теб езикови центрове. Та FCE е ниво В2. Излиза, че за 9 години, покриваш 4 нива... След година подготовка в НЕезикова гимназия ме сложиха на ниво CAE в Аво-Бел и в края на годината вече бях взел серитификата. Искрено НЕ ви препоръчвам Британика

5.   АВО БЕЛ! Уча там от втори калс досега (7) и съм страшно доволна! Първия срок се учи с български учител, а втория - с чужденец. Учителите са страшно мили и добри в професията си. Обясняват всичко, правят се тестове за затвърждаване на материала. Проекти и т. н. За Британика обаче не мога да кажа нищо хубаво! Първо - цената е с поне 400 лв по-висока от останалите школи, второ - учат се неща, които няма да ти потрябват в живота. На една приятелка в учебника имаше за устройството на жабата, органите и т. н. Мислите ли, че някога това ще ви потрябва? Трето - много мои познати са ходили няколко години там и не знаят абсолютно нищо. Всичките си признават, че не се обяснява добре, местят те от едно ниво на друго ниво без да знаеш нещата, вместо да учите, вие пеете някакви песнички на английски, правят се някакви танци и т. н., което е напълно излишно. Така че - АВО-БЕЛ, няма да сбъркаш! :)

6.   Езикова школа Нов лидер мога да ти ги препоръчам! Учителите са сериозни млади хора и спазват ангажимента в рекламата. Още в началото можеш да попълниш тест, с който сам разбираш от кое ниво да започнеш. Правехме се междинни тестове и така затвърждаваш наученото. Самата учебна система е с фокус към практиката. Правиш самостоятелни задачи и се симулират реални ситуации. Те са разнообразни от живота, в който евентуално би попаднал, ако си в англоезична среда. Примерно си човек, който се опитва да продаде услуга на някого. Хареса ми и начинът, по който се обясняваше граматиката - нямаше тежки таблици, а упражненията са така подбрани от авторите, че сам запомняш напр. кое време как се употребява. Когато говориш на английски, не те прекъсват както примерно в някои други школи и така да ти спират желанието да говориш (затова примерно в училище децата рядко научават добре езици, защото учителите се хвърлят да ги прекъсват), а едва след това ти разясняваха грешките. Школата предлага всички нива.

Намираше се (а и сега се намира) на бул. Дондуков, диагонално срещу Операта. Хората от поддръжката им са много добри и ще ти обяснят всичко.

7.   Последният коментар ми прилича на реклама от човек, работещ във въпросната школа. Тъжното е че е написал "правехме"...