Споделена история от Образование

Финанси ?
Здравейте! Имам запитване към вас, къде е по добре да уча Финанси? ! Знам че УНСС е е най добрият избор но нямам пари за живот в София. И мисля да запиша в Свищов. Днес случайно погледнах че и в Велико Търновски Университет се предлага същатата специалност. Та да изкажете мнение там как е положението. За сега 60% е за Свищов. Но ми е доста далеко. Вторият ми въпрос към вас е свързан със студентски заем за издръжка. Разговарях със служител във банка, и отговора беше че се отпускат след като има гарант. Но мисълта ми е по каква сума се отпуска за издръжка на месец. Ако има хора които също са теглили Студентски заем нека ми разяснят малко ситуацията.

Коментари

1.   И в Пловдив я има същата специалност

2.   УНСС ИЗОБЩО не е най-добрият избор, не се подлъгвай! В УНСС има специалност само Финанси, в която не се учат чужди езици. За какво ти е да ставаш икономист, при положение, че не знаеш чужд език, който е изключително важен специално за икономиката? А в другата специалност Финанси с преподаване на английски език в УНСС нивото е много ниско, а не се знае в коя специалност ще влезеш след втори курс, защото общо са 10 и не знаеш какъв яе станеш!
Най-доброто място за изучаване на Финанси в България, е СУ. В Стопанския им факултет има специалност Икономика и финанси, в която се учат не един, а два чужди езика, а обучение е наистина на високо ниво. На второ място вече е УНСС, следван от НБУ и след това ВИНС-а. Свищовската академия е след ВИНС-а, но не ти я препоръчвам. От нашия клас двойкаджиите отидоха там да учат, ако ученето не ти е приоритет и искаш някаква си там диплома, тогава запиши в Свищов. Ако искаш да си наистина много добър финансист, решението ти е СУ! И евентуално вече УНСС, но и двете са в София, така че остава СУ. Може и ВИНС, ако искаш, но София си е най-добрият избор. Ето ти по-подробна информация: http://rsvu.mon.bg/rsvu3/#RankingPlace:YFFfWEZcUmleTkxK Направи избора си съобразно това. То ще ти бъде от голяма полза.
За кредита нищо не мога да ти кажа, за съжаление.
Успех!

3.   Аз преди 3 години взех студентски заем. 8% лихва, гарант е държавата

4.   Ми намери си работа в София, ще успяваш да плащаш общежитие. 40 лева лятото и 60 зимата.