Споделена история от Образование

Кандидадстване след 7-ми клас
Здравейте ! Аз в момента съм 7-ми клас и съм от град Варна. В края на учебната година ми предстои кандидадстване.Набелязала съм си две училища : Руското с 1.руски,2.английски и Хоманитарната Гимназия с български език . Чудя се кое да избера.Добра съм по всички предмети,без математика(горе-долу).Най-съм добра по български и английски език.Вие коя гимназия бихте избрали от тези двете ?

Коментари

1.   Като ти гледам правописа не си за тези училища. Ако българският ти е най - добър предмет, не искам да си представя как си с математиката! Извинявай, че звуча груба, но за 7-ми клас си доста зле, трябва да поработиш над това - ще ти трябва на изпита по БЕЛ (пък и да не се излагаш на другите изпити). Аз съм от хУманитарната с английски и съм много доволна от мястото :) Всички казват, че е много трудно и учителите са взискателни (те наистина са), но ако си учиш редовно ще имаш добри оценки с лекота :) Там обаче са много стриктни относно пушенето и отсъствията. Обикновено двама, трима човека ги изключват в началото на годината за такива провинения. Също така всяка година правят екскурзии. Тази година екскурзията ще бъде през априлската ваканция и ще обиколим доста европейски столици - Лондон, Париж, Амстердам и също така ще ходим в покрайнините на Германия. Струва 1070 лв. :) Училището също има доста клубове (спортни, по математика, за актьорско майсторство и рисуване). Според мен училището е добре балансирано и в същото време дава добри възможности. 17 от 26 ученика от предишен клас на класната ни в момента учат в чужбина.
Надявам се да съм била полезна :)