Споделена история от Образование

Каква магистратура след бакалавър Маркетинг?
Здравейте, 3ти курс съм в УНСС, специалност Маркетинг. Още в училище това беше, което исках да уча. Сега маалко съжелявам, защото сякаш статистиката е в повече, отколкото бих искала, но както и да е, все още като цяло харесвам специалността си. Някой, който е минал по моя път или има информация, може ли да даде съвет каква магистратура е най-добре да запиша след като завърша? Мисля си за Връзки с обществеността(поне е далеч от статистиката), защото е близо до Маркетинга, също и Икономика на чов. ресурси ми харесва, но тя не е много свързана с маркетинга.

Коментари

1.   Грешка е веднага като завършиш да следвш магистратура. На мен ми го повтаряха даскалите от университета, но не им вярвах. Сега от дистанцията на времето и с опита се убедих колко са били прави. Когато завършиш, си дизориентиран, не знаеш в каква насока ще се развиваш и работиш. По-добре поработи, виж на къде отива кариерата ти и тогава от самосебе си ще знаеш какво да продължиш. Ти можеш да го учиш и задочно. А в началото това че имаш и магистратура няма да ти помогне в намирането на работа, докато опита ще ти помогне много повече в живота. Тази магистратура, ако я следваш прибързано вероятно ще се окаже излишна, освен ако не изкараш късмет и да се получи съвпадение между магистратура и развитие на обстоятелствата. Ако през това време работиш, ще ти е в пъти по-полезно отколкото тъпата магистратура, която може и да се окаже след време, че може и да ти е напълно излишна и да няма смисъл изобщо да я учиш такава.

2.   Запиши каквото ти е интересно и каквото би учила с желание. Това е най-добрият съвет.

3.   Връзки с обществеността :)

4.   благодаря за отговорите! :)