Споделена история от Образование

Как да се справя?
Здравейте! 7 клас съм и искам да кандидатствам в ПМГ. Работата е там че бала ми ще се образува от утроената оценка по математика от матурата, удвоената годишна по матевматика и оценката по БЕЛ от матурата. Работата е там, че математиката ме затруднява и то доста, а за паралелката се иска 30 бала. Нашите не могат да си позволят уроци. Аз знам, че са по около 10 лв (мои съученици ходят). Учителката ми обеснява добре винаги си чета уроците решавам задачи и правя всичко по силите си, за да успея, но не ми се получава... Някакви идеи да имате? Попринцип не съм слаба ученичка, имам хубави оценки, но просто предмета не ми се отдава :(
Ще съм благодарна на редакторите, ако публикуват историята ми и съжалявам, ако има грешки, но пиша от телефон. :)

Коментари

1.   Абе ти нормална ли си? Не й се отдава математиката и тръгнала в математическа... Осъзнаваш ли колко малоумно звучиш!? Все едно на човек, който не му се отдават езиците, да отиде в езикова... Направо се засмях, като прочетох "проблема" ти...
Да ти имам и избора за училище... А, ако проблемът е, че вашите искат да ходиш там, вдигни им един скандал. :D

2.   Е как като не си добра по математика ще ходиш в ПМГ? Дори и с късмет някак да успееш да се набуташ там, ще те чака мноооого мъка през следващите години, защото съучениците ти в по-голямата си част ще са много добри по математика и ще бъдеш тъжна сред тях. Отделно учителите сигурно ще имат много високи изисквания по предмета и дипломата ти може сериозно да падне заради това, че не разбираш задачите. Просто трябва да намериш в кой предмет си добра и да откриеш училище, дето е специализирано за него.

3.   Абе номер 1 и 2 щом се правите на многознаещи, я се замислете от какво е съкратено ПМГ или пък не си правете труда, а аз да ви кажа- Природо-математическа гимназия!!!
Там да не си мислите, че се учи само математика и няма други профили, като например биология и химия или пък география, история и т. н. момичето може би се е ориентирало към един от тях. Само дето за приема ще държи изпита по математика и това е. Аз лично съм завършила в ПМГ и то с профил Биология и Химия и да ви кажа имах 2-3 часа математика седмично.
Така, че не ги слушай мила, давай смело напред!!!

4.   Попитай учителя си за консултации.Решавай допълнително задачи вкъщи.И не си мисли че математиката е трудна и че не ти се отдава, това е така защото само си мислиш така.Успех знам че ще успееш!