Споделена история от Образование

Рехабилитатор,Помощник фармацевт или Зъботехник
Здравейте, предстои ми да уча за висше, интересува ме коя от тези 3 специалности (Рехабилитатор, Помощник фармацевт или Зъботехник) имат най-добра реализация и носят добри доходи. Благодаря ви и се надявам се да получа мнения от хора с опит.

---Малката Бети---

Коментари

1.   Мисля, че от трите като че ли най-много се търсят в момента зъботехници. Но все пак имай пред вид, че е трудна работа -- иска се много сръчност, а и доколкото знам са професионално изложени на прахове и други токсични материали. Ако познаваш някой зъботехник, помоли го да ти даде мнение.

2.   Зъботехник. НО ако мислиш да емигрираш, мисля, че рехабилитатор е най-добре.

3.   Аз съм зъботеник, трети курс, и ще ти кажа думите на един наш преподавател: Зъботехника винаги има пари, но джобовете му винаги са празни... " За да се реализираш като зъботехник се иска да си наистина добра в изработването на съответните конструкции. Като учене, не е трудно, материала е малко, но се изискват изключително силно зрение, наблюдателност и НЕРВИ - повярвай в нашата професия и Дева Мария ще псува като "румънски тираджия по врачанските улици". Просто се искат здрави нерви. Приятел от даскало завърши рехабилитатор тази година, и вече е на работа в голяма пловдивска болница. Обаче там ученето е много, и задължително после ще трябва да учиш бакалавар и магистратура, за да имаш шанс да се издигнеш в работата си. За помощник фармацевтите - ако си готова да учиш това, по добре си дай малко зор и запиши директно фармация, защото иначе ще работиш като аптекарка, а не мисля, че ти се иска цял живот да си така. Успех с избора!

4.   Здравей, аз уча първа година в "Й. Филаретова", предполагам за този колеж става на въпрос. Най - доходното от всички е Пом. Фармацевт, но желанието и амбицията трябва да са на първо място. Материала е доста труден и нямаш шанс да работиш, имай на предвид и това! Успех!

5.   До 4: Не знам кое му е доходното на помощник-фармацевта след като взима около 700лв, заплата, която можеш да взимаш и без образование. Още повече, че помощник-фармацевти вече все по-малко се търсят и лека-полека ще изчезнат от фармацевтичния бизнес и ще се търсят предимно магистри.

Към автора: Най-добре не гледай кое е най-доходно, а заедно с това, коя от специалностите има най-добра реализацията. А най-важното е как се виждаш ти след време и кое ще ти доставя удоволствие. Няма смисъл да учиш нещо, само заради парите, още повече, че все пак това са хуманни професии. Плюс това не забравяй, че тези специалности не са висши, а полувисши, дай Боже да ги направят поне бакалаври докато се решиш да учиш, ама надали.