Споделена история от Образование

Мразя математиката
Здравейте. Имам един проблем. От малка не се разбирам с математиката... Просто не мога да разбера смисъла й. Баба ми иска да уча... Вчера много жестоко се с карахме, защото аз искам да стана музикант, даже съм в музикално училище. Но преди да вляза в него в старото ми училище нямах по-ниска оценка от 5. Сега баба ми не иска да разбере, че музиката е на първо място и нищо друго. Относно математиката... нищо не схващам, днес правихме тест и аз написах само 2 задачи

Коментари

1.   Леле, до болка ми е позната тази ситуация, само че не баба ми а леля ми, която е учителка по математика и пълни главата на майка ми с глупости, че ми се кара чак и да имам 5. 50, защо не било 6? И започва да ми обяснява колко ми била тъпа грешката и така татакъв, до гуша ми е дошло. Особено в 7ми клас, когато кандидатствах ужаса беше пълен.

Та колкото и глупаво да ти се струва, математиката донякъде е полезна, защото развива мисълта, но от друга гледна точка си е направо тормоз за някои ученици, защото е главната причина за лошите отношения с родителите. Като цяло не на всички им върви математиката, а и още повече не врвам да ти потрябва за вбъдеще на теб, щом ще ставаш музикант.

Успех и не се притеснявай, всички мразим математиката.

2.   Математиката е лесна ?
-Момиче 14

3.   Номер 2, ти бъзикаш ли се?
Ще видим дали във 9-10 клас ще говориш така.
Ако не бъркам ти си във 7 клас, което е слабо обучение по математика.
Сега съм сигурен, че имаш много добри оценки, затова казваш така...
Най-трудното наближава във 9 клас, така че си правете сметката.
Аз лично съм минавал по милост, защото си изкарвах доста прилични оценки.
Аз не вярвам тая математика да ти е нужна за бъдеще, ако ще учиш нещо свързано с математика може би.
Всичките глупости, които се учат от 8 клас са просто безмислица и не ти трябват изобщо в бъдеще.
Ако беше лесна нямаше толкова хора да я отбягват.

4.   Е, авторке ти поне и 2 задачи решаваш, браво. Да можех и аз толкова.. пхахахха ;д Не, не се майтапя...

5.   Е, че ти си решила две задачи, аз навремето и толкова не можеш да реша и редовно имах 2 и 3 по математика. Добре, че в гимназията първо целия клас бяхме много зле по този предмет, второ имах много готина учителка и за нея беше важно само да и покажем, че се стараем за да ни пише на всички 5 "за да не ви развалям дипломата. " Ама иначе знанията ми и до днес са за 2. За това съвета ми е, седни и поучи колкото да изкараш положителна оценка, пък ако по останалите предмети имаш добри оценки това ще компенсира по-ниския успех по математика. Не се притеснявай! тая проклета математика що народ е разсипала през годините... пък всички сме завършили и сега си работим неща, които нямат нищо общо с нея. :))

6.   И аз мразя математиката имам само 2 и 3 и колкото да уча не става по другите предмети имам 5, 6, 4 а само по математика най слабите

7.   № 3,

Математиката не е виновна за това, че ти си прост, най-малкото пък я прави това "безсмислица". Тригонометрията ли те разрева? Или изкара 2-ка, защото не знаеш какво е логаритъм?

Авторке,

слушай баба си. Няма гаранция, че след няколко години музиката ще я обичаш толкова, колкото сега. Допълнително, мат. има буквално навсякъде - иконометрия, психометрия, статистика, инженерство, физика, химия... списъкът е безкраен. Тя е бариера за много хора (както е очевидно) и боравенето с нея затова си е голямо предимство.

8.   До 7 не всеки, който не разбира от математика е прост като напишеш 2 думи като логаритъм и тригонометрия и като обидиш другия по умен ли стана аман от такива като тебе