Споделена история от Образование

Студентски кредит за бригада
Здравейте.. спешно се нуждая някой да ми разясни как става отпускането на кредит за бригада. Четох какви ли не форуми и честно казано почти нищо не разбрах. Знам, че университетите отпускат такива студентски кредити, но не знам дали те важат за бригадите или само за обучението. Също така кои банки отпускат такива кредити и като цяло каква е самата процедура и лихвите, които текат.
Всякаква информация би ми била полезна относно това. Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Отиди в някоя фирма и попитай на място.

2.   По принцип всяка банка отпуска студентски заеми. Това дали ще ти отпуснат кредит зависи от това дали имаш гарант. Ти като студент теглиш заема, и получаваш по-изгодна оферта на заема, а за сметка на това например някой от родителите ти е гарант. Отиди до няколко банки и попитай как стои въпросът със студентските заеми и какъв лихвен процент имат. В много отслучаите хората иползват услугите на същата банка в която си държат спестяванията или ползват услугите й за разплащателна дейност. Та отидете и проверете.

Не съм чувал за университет който да отпуска кредит за бригада. Те самите нямат и полза да го правят, както и финанси предполагам. ;)

3.   Не се набутвай в такива работи. Самата бригада е така направена, че да не ти остане нищо което да донесеш обратно, а ти искаш да се заглобиш и с кредит. Накрая от цялото бъхтене ще излезеш на загуба.

5.   кредит за бригада няма. по принцип можеш да теглиш потребителски заем, но той е с общо предназначение, т.е. ти избираш за какво да го харчиш. въпросът е с какво ще го обезпечиш след като не работиш и нямаш заплата.
а университетът заеми не отпуска, той не е банка :-) студентски кредити отпускат определени банки, но те са само за обучението.
Ж43

6.   Номер 3 и 5 са се изказали малко прибързано. Дали ще изкараш пари зависи от това колко ти се работи. А заеми за бригада се отпускат. Понякога от самите агенции понякога и от банки. Разгледай сайтовете на големите агенции в бранша и на банките

7.   Послушай #2.

Аз съм ходил на бригада. #3 и #4 не знаят за какво става на въпрос а дават съвети. Ти и да кажеш и да не кажеш на банката за какво ти е заема, като си студент може да получиш кредит с облекчения и условия поставени от банката (всяка банка има различни оферти и е хубаво да обиколиш и питаш, пък после си прецени). Парите които ще получиш под формата на заем после можеш да ги върнеш. Ти сам ще си прецениш за каква оферта/ позиция ще кандидатстваш и от там на татък от теб си зависи какви пари ще изкараш според това колко часове работиш, започнал ли си втора работа за допълнителни приходи и т. н.

Не забравяй като избираш оферта да обърнеш внимание на важни фактори като: колко часа ти осигурява работата, имаш ли оувъртайм, имаш ли осигурена квартира, колко далече е квартирата от работата, какви са транпортните връзки ако се налага да ползваш такива, има ли условия за втора работа и т. н. Ти сам ще се сетиш за останалото.

8.   Доколкото знам има фирми, които имат опция да платиш СЛЕД като се върнеш от самата бригада. Да, вероятно е малко рисково, защото не знаеш точно колко ще изкараш (има всякакви случаи), но пък е идеален вариант за хора, които нямат пари в брой. Тези кредити според мен не са много разумни, колкото и да са добри условията ("студентски"), пак не си заслужава - вътре ще си при всички положения. Но дори да не си вътре, най-много да си върнеш инвестицията. Според мен се консултирай с приятели, познати, колеги, които са ходили и имат вече известен опит. Нямаш загуба и в банките да попиташ, а оттам нататък ти си преценяваш.