Споделена история от Образование

ВИНС???
Здравейте, тази година ще кандидадствам и съм се ориентирал към ВИНС-а. Въпросът ми е- какви са ви впечатленията от този ВУЗ, на какво ниво е обучението, каква е реализацията на пазара на труда, след като завърша? Мисля да запиша там ЗАДОЧНО, ФИНАНСИ. Заслужава ли си, според вас?

Коментари

1.   Завършила съм магистратурата си там, маркетинг задочно и честно казано не съм очаравана от обучението, никак! Имам съученичка която завърши там редовно маркетинг и беше доволна!

2.   От автора- Номер 1, благодаря ти за информацията. Ти не ми препоръчваш да запиша задочно Финанси там, така ли? Имаше ли реализация с диплома от ВИНС-а или не успя да си намериш добра работа? :)

3.   Аз завърших там бакалавър финанси редовно през 2008 г. Аз лично смятам, че поне тогава специално за финанси нивото беше доста добре за нивото в страната. За сега не мога да кажа, защото вече нямам преки впечатления, но тогава определено беше доста по-добре от Свищов, а бих казал, че дори и от УНСС, макар че много хора няма да се съгласят с мен. Най-малкото там нямаше абсолютно никаква корупция и гарантирам за това. А за УНСС и Свищов се носят легенди за ширещата се корупция. Дори и чужденците не ги тикаха чак толкова, колкото навсякъде. Виждал съм цяла група чужденци скъсани по счетоводство.

Колкото до реализацията аз се реализирах БЕЗ връзки на доста добра работа и то веднага след звършването. Всички момчета от групата се реализираха успешно с изключение на един, но той просто си е мързелив. Имаме и един, който е мениджър на банка за цялата област само 6 г. след завършването си и това подчертавам БЕЗ връзки. Момичета също се реализираха доста добре с малки изключения.

4.   Всичко зависи от теб, не от диплимата, макар че финансисите в България не стават банкери, без връзки.

5.   Тази година и аз завършвам и затова разпитвах познати как е положението там- е никак не е розово, 3-ма мои познати, които учат там казаха, че е много трудно, преподавателите са ужасни, късат те постоянно и т. н. Както и да е аз тотално се отказах от идеята, при положение, че едното момиче, което ми каза, че е ужасно трудно и всичко е за пари във ВИНС-а, е много интелигентно и учи доста и пак не се справя там... И накрая прекъсна и отиде в др. университет прави си сметката. Надявам се и ти да постъпиш като мен и да се откажеш за твое добро :)

6.   Имам приятел, които учи там редовно и по месеци не стъпва в университета. Айляче си е. По-добре се пиши задочно. Иначе финансите на всякъде са еднакви.

7.   От автора- За мен дали е трудно или не, няма проблем, ще се справя при всички положения. Но по-скоро се интересувам дали е качествена подготовката в университета. Казах ми, че със задочно обучение няма да добия нужния опит, защото винаги е по-добре редовно и, че редовните студенти са предпочитани пред задочните. В момента се питам дали да запиша във ВИНС или в СУ, пак Финанси, но там ще е редовно, ако реша да запиша. В СУ ме привлече това, че се учат два чужди езика и, че се набляга наистина на обучението и т. н. Какво мислите? Кое е по-добро за мен? :)

8.   Всичко зависи от теб. В тази област трябва да полагаш много усилия, ако искаш да станеш наистина добър специалист. Аз лично имам други предпочитания за специалност Финанси, но повтарям, че всичко зависи от теб и университетът сам по себе си не може да те научи. Много е важно да не се задоволяваш само с преподаденото в университета, а постоянно да четеш допълнителна литература, специализирани сайтове с актуална инфорация в интернет и т. н.
Недостатък на задочното обучение е, че социалните ти контакти са по-малко, а това е важно. Но този проблем може да го решиш в известна степен, само трябва да си комуникативен и да общуваш с хората.

9.   В момента съм студент 4 година там. Обучението е добро и доста либерално, никой няма да те задължава да посещаваш лекции, ако ти се учи и ходиш може да научиш много! По време на сесията, разбира се, си личи кой ходил и кой не. Задочното обучение не е схема, особена за финанси, трудна дисциплина е и препоръчвам редовно обучение. Университета е ремонтиран, много модерно оборудван и 90% от преподавателите имат доста съвремено и напреднало мислене, не са комунистически находки от някой музей ;)
И таксите са едни от най-ниските ;)

10.   От автора- Номер 9, разгледах сайта на ИУ-Варна и забелязах, че вече няма задочно обучение и задочната форма при Финансите е заменена с дистанционна. Знаеш ли нещо за дистанционното обучение? Имаш ли някакви наблюдения върху студентите в университета, които са в тази форма на обучение? При нея пак ли има 10-тина дни, в които се ходи по цял ден на лекции или лекциите са всяка събра и неделя?