Споделена история от Образование

3-ки по математика
Аз съм от София на 14 години и (момче) и оценките са ми слаби по математика аз уча пиша но не мога да хвана 4-ка по тази ( математика? ) ходя на уроци дайте ми съвет кои задачи са за 4 8 клас съм и съм със специални образователни потребности госпожата е добра но ако сега имам 3 не се виждам по-нагоре така си мисля дайте ми съвет Благодаря предварително!

Коментари

1.   Не се притеснявай от това, че имаш само 3-ки. На някой им се отдава, на други не. Аз лично съм 10 клас. В 5-6-7 клас бях зле е не баш зле, но 4-5 изкарвах все, не я разбирах много. В 8 клас началото беше трудно имах и аз 3-ки първите 2-3 оценки бяха такива след това моята госпожа направи нещото като клуб и ходих ме около 10 деца от класовете, който иска и да ти кажа в 8 клас завърших с 5 бях доволна доста, за разлика от мен другите бяха с 3-ки и 4-ки, дори имаше и 2-ки. В 9 клас също имахме този клуб и завърших с 6-ца само аз от целия клас. Та ако мислиш, че не се справяш с математиката поговори с учителката нещо за консултации, да ти дава повече задачи. Математика се учи със задачи! Иначе няма как. По математика трудно се преписва или я знаеш или не.
Желая ти успех. :)
момиче 16

2.   Щом ти се стараеш и не схващаш нищо за мен проблема е в учителя.

3.   Материалът по математика в 8 клас е лесен, просто трябва да седнеш и да ги научиш. По алгебра корен квадратен е обратното на степенуването, квадратните уравнения са по формулите, системите също с решаване се учат, по геометрия е малко по-трудно, но пак всичко си е по формулите.
Моят съвет е да отидеш в часа по консултации и като веднъж ги схванеш да си решаваш всички задачи след урока. Успех!
Ells, 15

4.   Заеби всичко и се премести в Антрактика. :Д агскгЛаайайай
бзкк. :р
До една година нях пълна отличничка..
Тази година се промених коренно..
Започнах вече да не уча след училище, само 4 и тн.
Всички ми се карат - учители, родители.. даже и приятели.
Но въобще не ме *бее. извинявайте.
Просто се замислих и си казах:
-"Нямам гаранцията, че утре ще съм жива. "
И начинът ми за мислене се промени...

Знам.. коментарът ми е ужасно безполезен, но просто исках да разкажа. И аз не съм сигурна какво казах.
Не ме слушай, з да не постъпиш грешно.! ;)
Учиии! нзнм.

Може днеска да умра, защо да пропилея последните си мигове с четене.

Абее не ме слушай, учи усилено! Успехх. :)

5.   И аз съм на 14 и имам 3-ки по математика :дд много хора са зле по математика, и аз уча горе-долу но нея и разбирам и това е. В момента оценките са ми 2 4 2 3:д. Може да имаш проблем със запаметяване или не мислиш логично, не се знае! Аз лично нямам такива проблеми. Може просто да не я схващаш.

6.   Седни и Учи

7.   Значи да ти кажа и аз не съм добър по математика, но пък съм програмист и там ми върви, което показва, че може да не съм такъв "злетак" по математика понеже в програмирането всичко е просто обвързано в смислени кодове, които са обградени от математика само. Там се мисли математически, та по твоя въпрос - просто не се тревожи няма начин да няма начин да осъзнаеш това, което не ти върви -> В чести случеи самият аз не съм разбирал нещо, защото съм мислил по задълбочено, а то било по-просто от това, както съм разсъждавал..

Към номер 4: Момиче, успокой се, вземи да се стегнеш, че тоя пубертет понеже би трябвало да си в такъв сигурно, като гледам по начина по който пишеш - не знаеш какво искаш :)... Недей да се отказваш и ти от това. Да мислиш, че във всяка секунда можеш да умреш няма смисъл. Живота се гради на това какво правиш в него, а като стоиш на мисълта, че все някога ще умреш просто си го пропиляваш. Тези неща трябва да се комбинират за да си добре, ученето и спорта / развлеченията / приятелите :). Опитай се да го проумееш и недей да се депресираш, че всеки момент може да ти се случи нещо..

8.   #4, не разсъждаваш правилно.
Но все пак, светът не се нуждае само от образовани хора, нужни са и необразовани хора.

9.   Спри да учиш за "задачите за четворка", ама започни да учиш като цяло. Просто се изисква постоянство.

10.   9 е прав - не ми е ясно как се учи за 3 или 4. учиш колкото можеш по-добре, гониш максимума, а за колкото ти стигнат силите - толкова. щото нали ти е ясно, че ти можеш да се оценяваш за 4, но реално да си за 2, 50 :-)
съвет - има определени типове задачи, които се решават стандартно, по-горе са ти дали примери. научи формулите и тренирай да си прилагаш. така постепенно ще се научиш да разпознаваш видовете задачи и коя как се решава.

11.   Тя е добра а и ходя на уроци но 4-ката нея мога

12.   Моите са 3 4 4 3 3 3 това са ми по математика

14.   Вие Сте Прави няма да гледам на оценката като Лошо а като Спасение в Другия Клас

15.   В моето даскало ти пишат 2,50 = 3 така че да знаеш номер 10 на някои места 2,50= 3 а при другите 2,50= 2