Споделена история от Образование

Стрес при изпитване
Здравейте, не знам дали темата ми е подходяща за тук, но... Та много се притеснявам, когато ще ме изпитват, а и тази година съм 7 клас. Когато ще имаме Биология много се притеснявам да не ме изпитат, а всичко знам. Госпожата не е много лоша, но това притеснение като че ли го има само по Биология, примерно по Химия въобще не се притеснявам, защото г-жата е супер яката и химията ми е в кръвта. Трябва ли също да се притеснявам за матурите? Аз няма да се местя в друго училище в СОУ съм. Не знам какво ще правя на матурата по математика.. офф Кажете как да спра този стрес? Иначе всеки час уча и междучасието преговарям, само аз ли съм така?? Мерси предварително, за отговорите

Коментари

1.   Знам и на мен ми се е случвало това! Обаче съм 6 клас.. Имам супер яки учители-. -материалът си го разбирам, но не мога изолирана съм от стрес!
И щом си знаеш всичко споко!!! Не се притеснявай от матурите

П. П
Просто повярвай в себе си!!!

До автора :)
Поздрави :D

2.   Запитай се - това, за което се притеснявам ще има ли някакво отражение върху живота ми след 1-2 години? Аз отсега мога да ти кажа, че едно изпитване няма силата да ти промени живота, каквото и ще да става. Това са толкова незначителни неща, но по-отговорните хора ги приемат като нещо много голямо. Да не ти пука хич, като мине часът всичко ще е ок, назависимо от резултата. Споко. :)

3.   От авторката:Благодаря ви за съветите! Всъщност наистина една оценка не може да ми промени живота, това е оценка, която след време ще е забравена и ще я поправя с друга по-добра може би! Оценките не са най-важното нещо, има неща по-важни от тях. Винаги си казвам така, а когато получа по-слаба оценка започвам да уча по-сериозно по предмета, за да я оправя.. Днес между другото получих 6 по Химия. Да химията ми е любимия предмет и го уча с удоволствие, не че другите предмети са гадни.. Благодаря ви много

4.   Мило момиче, нормално е да се притесняваш при изпитване. Повярвай ми всички се притесняват, дори и да не го показват някои. Сигурна съм, че дори учителката понякога се притеснява преди да изпита някой да речем. Вероятно и нея я терзаят въпроси от сорта "ако го изпитам това дете, дали е учило, достатъчно, дали пък няма да се наложи да му разваля успеха " и т. н. Всички хора се притесняваме във всички етапи от живота. Важно е да се рискува, защото ако от всичко те е страх няма да знаеш дали си е струвало. Помисли само дне те е страх от изпитване по Биология, въпреки че си учила, утре ще те е страх и ще се притесняваш да предприемеш по-голяма крачка в живота. Важното е а вдъхваш увереност. Има една такава мисъл "Да победиш страха означава не да не те е страх, а въпреки че те е страх да действаш", или нещо такова беше. Ако съм на твое място ще стана по желание да ме изпитат. Съжалявам, че някога като ученичка не ставах по-често. И аз като теб все се притеснявах.