Споделена история от Образование

Как да уча изрази на немски език?
Здравейте , момче съм на 17 години (11 клас).
След 1 година ми предстои изпит по немски и затова се записах на уроци. Учителката е много строга. Още от първия урок ми даде 20 листа с изрази за ниво C1 , които трябва да съм научил до четвъртък , а изобщо не знам как да подходя. Моля ви помогнете ми , дайте ми някакъв съвет как да ги уча. С думите се оправям. Уча ги с писане (пиша всяка една по 2-3 реда). Но тук става въпрос за цели изрази като '' Aus meiner Sicht ist ... (sehr) bedauerlich/erfreulich , denn ... '' или '' Meine Auffassung der Dinge ist folgende:... ''
Как да ги уча? Ще съм благодарен на някакви съвети!

Поздрави!

Коментари

1.   Ами ако досега си наблягал на нета и компа а не на книжките ще ти е доста трудно.
Това ниво не е чак толкова сложно, нямаш си идея във филологията какви чудесии са.

2.   Ами по същия начин като думите. Пишеш израза по няколко пъти.

3.   Единият метод е да си напишеш изразите на картончета, от едната страна на немски, а от другата страна превода на български.
Другото, което също ми помага е да напиша на лист и да го залепя, примерно на хладилника и всеки път преди да го отворя да го видя, или пък на вратата на стая, т. н.
Третия вариант е няколко пъти да преписваш същия израз. Примерно 5 пъти сутринта, след това 5 пъти вечер и т. н.

4.   Ми наизуст. Като ще те изпитва на тях просто ги чети до болка. Иначе това не е добър начин за учене на език ама квот такоа

5.   Здравей! Подобно на теб и аз съм 11 клас, на 17 години и също имам за домашно да уча всякакви изрази. Госпожата ми винаги казва, че те трябва да се учат наизуст, а така ще научиш и отделните думи в тях. Наистина 20 листа са много, но предполагам думите ще се припокриват и ще ти е по-лесно за в бъдеще. Надявам се, че съм бил от полза. Успех!

6.   Здравей! Подобно на теб и аз съм 11 клас , на 17 години и също имам за домашно да уча всякакви изрази. Госпожата ми винаги казва, че те трябва да се учат наизуст, а така ще научиш и отделните думи в тях. Наистина 20 листа са много , но предполагам думите ще се припокриват и ще ти е по-лесно за в бъдеще. Надявам се , че съм бил от полза. Успех!

7.   Как, та как ? Ами с повторения ! Ти май въобще още не си разбрал как най-смислено се учи език. Да се учат изрази е по-лесно и по-полезно от отделни думи, защото се правят асоциации между думите в различен контекст, което е много важно за двусмислени езици като западните.
Но в крайна сметка и изразите се състоят от думи - научи първо думите поотделно и след това повтаряй целия израз.

8.   Здравей! Аз уча немски от г/д половин година. Не ми е толкова трудно да запомням дадени думи или изрази... може би, защото сега уча по-лесни неща, не знам... Повтаряй си изразите по няколко пъти, пиши ги в отделна тетрадка, превеждай ги на български език и колкото запомниш толкова. Все пак 20 листа са наистина много, ако интервалът от време, за който трябва да ги научиш е минимален. Успех! :)

9.   №1, май се се объркал/а - C1 e предпоследното ниво за владеене на немски език. С2 е ниво на владеене като роден. Е, какво не му е толкова сложното? ! Общо взето, ако владееш немски на ниво C1 филологията няма как да ти е проблем. Кофти е, че има и много литература за четене...

10.   уча немски в Германия от около 1 година и тези изрази ги учихме в началото на B2. Това не е C1 (за голямо съжаление). Как да изразяваш мнение и да защитаваш позицията си е един от основните модули в началото на B2. A B2 си е базисно ниво...