Споделена история от Образование

Без оценка 1. срок по математика
Здравейте, искам да ви попитам нещо, понеже никъде из нета не намерих отговор. Така, значи последната седмица правихме тест по математика от които ни зависеше оценката за първи срок. Аз бях цялата седмица болен и не бях на у-ще. Математиката за мен е нещо ужасно, нещо неразбираемо и много трудно. Имам оценки 2 и 3. Г-та казала, че съм щял да ходя на изпит (незнам дали е вярно така твърди един мой приятел) Та върпоса ми е какво се прави в такава ситуация, много се притеснявам помогнете..

Коментари

1.   Ще ходиш на изпит защото имаш двойка или нямаш срочна оценка? Ако нямаш срочна оценка ще имаш изпит да, ако имаш 2ка обаче няма да имаш. Тогава ти зависи втория срок и ако имаш 3 и 3 за годината няма да се явяваш никъде. А и зависи колко 2ки и 3ки имаш през срока..

2.   Може ли да те остави неоформен за 1- вия срок след като имаш оценки???

3.   Той срока мина, и при нас я въведоха тая глупост за изпитите при 30 процента отсъствия при даден предмет. При нас правиха изпити преди края на срока, не знам ти кога ще го правиш. Но по-добре го направи, ако ще и 2 да имаш за срока, защото ако останеш 1 срок без оценка ще повтаряш годината. Гледай сега да имаш оценка, пък другия срок нека някой ти помогне, ако ще препиши, ама изкарай 3 и това е.

4.   Не съм чувал за подобен случай. Не мога да ти кажа как биха се развили нещата.
Знам обаче, че ако родителите ти се заинтерисоват и са готови да приказват с директорът и дори инспекторатът. Нещата могат да се подобрят за теб.

5.   Имаше нещо като "удължаване на срока" при подобно положение... получаваш трета оценка в началото на втория срок (ест. трябва да имаш изпит за това). Ама аз завърших преди 5 години... информацията ми може да е остаряла...

6.   Не мисля че г-жата те е оставила без оценка, просто заслужаваш 2 и тя очаква да покажеш някакви знания през следващата седмица за да ти пише три, междувременно е казала на децата, че ще ходиш на изпит, ако продължаваш да пропускаш шансовете си за 3, което е разбираемо.
В Наредба № 3 от 15 април 2003 г в чл 23 алинея 2 точка 3 пише: учителят е длъжен да напише оценка за срока в деня на оформянето на срочните оценки.
В наредба на своето училище чети има ли някаква алинея гласяща нещо такова
"За ученик, обучаван в дневна форма, чиито отсъствия не позволяват оформяне на срочна или годишна оценка по един или няколко учебни предмета, директорът на училището по предложение на ПС определя със заповед условията и реда за оценяване знанията и уменията за завършване на учебния срок и / или учебната година. Това може да стане чрез явяване на изпити или удължаване на първия учебен срок с не повече от един месец."