Споделена история от Образование

Двойка за срока
Здравейте имам 2 за срока по физика а сега вторият срок имаме физика 1 път в седмицата това значи ли че няма да имаме срочна оценка за втория срок? и значи ли че ще остана на изпит? 7 клас съм и матури ще имаме много съм разтревожен

Коментари

1.   Спокойно, имате един час за срока, защото някои друг предмет се е увеличил (химия или биология). Оценката по физика ще е обща, но как ще се образува - не знам. нека твоите родители или ти говорите с учителката как ще се процедира

2.   Първо се успокой. Щом имаш срочна отценка значи ще имаш и за 2ри срок, другия вариянт е само годишна, но при теб е първия. При това положение трябва втория срок да изкараш по-висока оценка сравнение с първия(препоръчително да не е 3, а поне 4) за да може да ти оставят 3 за годишна, а при положение че се стегнеш много здрава и изкараш 5 или 6 за 2 срок, може най-много да получиш 4 за годината или ако учителят е по-свестен може и повече. Дано съм ти помогнал и късмет.

3.   Няма да си на изпит, оправи оценката втори срок и няма да имаш проблеми. И аз съм така по география, 11 клас съм. 2 за срока, сега 1 път седмично, но ще я оправя 2 срок.

4.   Ми и аз бях така в 7 клас. :D Няма да останеш, споко.

5.   Не означава. Втория срок също ще ви пишат оценки а те важат при оформянето на годишната оценка. Така че, ако втория срок изкараш две-три тройки, няма да ти ги напишат за срока, но със сигурност ще минеш годината.

6.   Разбира се, че ще имаш оценка за втория срок и гледай да е положителна и той най-добре не 3, че иначе има голяма опасност да те оставят на поправка. Говори с учителката, ако трябва и на частни уроци ходи при нея, само и само да не ти пише 2 и за втория срок, че тогава много лошо. А и най-важното УЧИ!

7.   Здравей, аз също съм 7 клас. Щом имате веднъж в седмицата това значи, че няма да имате срочна, а направо годишна. За годишната се събират оценките от първия и втория срок -надявам се го знаеш. Стягай се учи, чети уроците, решавай задачи и няма да имаш 2 за годината, следователно няма да останеш, и на изпит. Ако госпожата ти е добра, може да ти пише и по-висока оценка от две. Взимай участие, да види, че се мъчиш и полагаш усилие, това също ще ти помогне... Успех ;)

8.   По принцип, щом втория срок предметът е един час седмично, не се формира срочна оценка и за годината се взема оценката от първи срок, но не мисля, че в 7ми клас ще те оставят на изпит. По-скоро това е възможно в гимназията.

9.   Значи, за годишната оценка най-вече ще ти трябва оценката от 1 срок, защото за 2 срок няма да имаш. Но, все пак, ако госпожата види, че си се стегнал и също ако изкарваш 5-ци може да ти остави 4 за срока. Земи си учебника и ИЗЛИЗАЙ НА ДЪСКАТА! Така най-лесно се вдига оценката й за теб. Също не говори в час и се дръж добре, защото иначе шансовете за добра оценка спадат много!

10.   благодаря ви на всички:) -от автора

11.   Братлета имам 3 по физика за 1 срок как да кажа на баща ми??? Pls Help!!!!

12.   Имах тест миналата седмица по БЕЛ и литература. Оценките ми са три 4ки и две 5ци. Имам ли шанс да завържа 5, щото миналия срок имах 4 за срока. Надявм се за 4 или 5.
По математика съм бетонова 5ца, ама имам някакъв шанс за 6. Оценките ми са 4, 5, 5, 6. Относно проблема:пиши си редовно домашните, слушай и участвай в час и няма да имаш 2. Ако не искаш да учиш и да останеш на поправка -постарай се поне на поправителния изпит. Късмет

14.   Стегни се.. Имаш 2 в седми клас, а като станеш 12 и учиш ядрена физика какво ще правиш?

17.   Няма да се тревожиш! Ще си понесеш последствията, ще се стегнеш, ще почнеш да учиш всеки ден, ще взимаш участие в час и ще имаш оценка за втория срок, следователно няма да останеш на поправка! Това е начинът, друго не мога да ти предложа, от теб зависи!