Споделена история от Образование

Висше образование в Обединените Арабски Емирства
Здравейте. Момиче на 17 години съм и желая да уча в Дубай своето висше образование. Насочила съм се натам, защото прекрасно емирство с климат, който е силно предпочитам от мен. Искам да ви задам няколко въпроса, защото търсих из Интернет, но не намерих нужната информация. Надявам се, ако някой от вас е учил там да ми разкаже малко повече. Първо моята диплома ще бъде над 5, 50 на 100%, така че това не е проблем. Второ сега ходя на курсове за IELTS, защото исках да кандидатствам в Европейска държава, но се отказах. Четох за цените на живот в Дубай и видях, че са сносни и близки до нашите. Намерих няколко доста хубави университета там, но са частни, нищо държавно не ми излиза за обучение на английски. Техните цени бяха към приблизително 100 000 лева за цялото образование, което мисля, че за 90% от българите би било непосилно. Затова ме интересува някой знае ли някоя фирма, която изпраща студенти в Дубай в държавни университети за бакалавър. Знам, че няма нищо напълно безплатно, но поне да са по-сносни цените. Всички фирми, които знам са само за държави в Европа и не могат да ми помогнат и се надявам вие да споделите, ако знаете такива, да кажете цени, име на фирма или да разкажете за вашите преживявания, живот, екскурзии и друго в това емирство.

Коментари

1.   Имам позната, която напусна Дубай само заради този "прекрасен" климат... Не знам какво да ти кажа, единственото положително нещо на ОАЕ са парите, които се наливат там. Определено си мисля, че стане ли въпрос за образование, то най-доброто решение е да се довериш на традициите, а те са в Европа и САЩ. Ако имаш възможност, насочи се към тези страни, не е случайно това, че всички по-заможни араби пращат децата си именно в университети и колежи на запад.

2.   Фирма да праща българи в държавни университети в Дубай? ! За това трябва сигурно междуправителствена спогодба, не фирма-държава. Моят съвет е - ако не можеш в уеб сайтове да намериш достатъчно информация, по-добре недей се опитва да ходиш там. И си избери образование, а не климат.

3.   Я се стегни, какво е това, отиваш там заради климата, най-тъпата причина която някога съм чувал за действието на един човек. По добре да излъжеш и да кажеш някаква лъжа, отколкото да разказваш историйки как искаш да отидеш в някоя друга държава да учиш заради климата. СМЕШНО Е...

4.   Вижте се, злобари... хванали сте се за едно изречение и вече ще и разкатаете фамилията на момичето. Аз също, когато избирах къде да уча висше се интересувах от климата, забележителности, нощен живот, но не, защототова е най-важното, а защото, ако средата на живот не ти харесва всичко друго си губи блясъка (знам го от личен опт)
Колкото до теб моето момиче, според мен не ходи там, както каза номер едно заможните араби пращат децатй си да учат в Европа и САЩ. Тук образованието е по добро ще ти препоръчам Испаня от написаното горе мисля, че ще ти допадне.... е успех накъдето и да се насочиш. :) :) :)

5.   Звучи ми като някоя приказка.