Споделена история от Образование

Как се става пилот?
Здравейте, ученик в 12-ти клас съм и тази година ми предстои завършване на средно образование. Желанието ми е да стана пилот. Смятам да кандидатствам в авиационния факултет на НВУ, но преди това бих искал да получа повече информация, в/у какво са изпитите, труден ли е приемът, за какви пари става дума, тъй като идвам от бедно семейство, така да се каже, и съм доста притеснен, а това е нещото, което искам да правя.

Коментари

1.   За пилот до колкото знам трябва много математика да се знае. Колкото до самата професия, не искам да те обезкуражавам, но ако не се лъжа последно по телевизията мисля че бях чул че България има 2 работещи бойни самолети. Не знам дали има перспектива за развитие да се учи за пилот.

Проучи добре това, ако имаш възможност се свържи и с някой учил това. Питай из други форуми включително. Стабилно проучи.

2.   Трудно.

3.   Прекрасно, но струва наистина много - едно от най-скъпите обучения. Може би ще успееш да си уредиш студентски заем - после заплатите са високи и ще го върнеш постепенно, и без напрежение. Желая ти успех

4.   здравей,
обучението е безплатно (както на ВСИЧКИ военни специалности). Ако питаш къде е уловката - ами уловката е, че подписваш договор с държавата да работиш определено време в армията (не знам точно колко - но мисля, че са поне 10-20 г. ).
В сайта на НВУ има всичко необходимо - пише какви изпити се държат както и тези по физическа подготовка (пише какви са критериите - бягане, лицеви опори и т. н. ).

истината е, че конкуренцията е огромна - от цяла България се борят за около 15 места в факултет Авиационен специалност "летец".

5.   Добре си се насочил ;) Отивай във ВВС Долна Митрополия и като завършиш можеш да си и граждански пилот. Успех!

6.   Абе момче, българската армия няма пари за резервни части да стегне няколко годни самолета, нито пък за гориво за да имат пилотите летателни часове. Дори и да станеш пилот, ще си най-нетренираният пилот на света, което увеличава риска да се пребиеш някъде при реален полет. Най-вероятно ще набиваш само крак в поделението, а всичко друго ще е само на хартия.

7.   Първо ти като какъв пилот се виждаш? Военен или в гражданската авиация? Ако искаш да ставаш военен-не си струва, защото армията ни е в доста лошо състояние. Виж, ако искаш да работиш за някоя авиокомпания, там вече е друго. Не знам точно колко струва обучението, но е скъпо. Обаче ако това ти е голямата мечта, вземи заем и я осъществи. Успех!