Споделена история от Образование

Сайт
Здравейте! За домашно по информационни технологии ни дадоха да направим сайт и да го качим във free.bg. Успях да направя всичко и да кача повечето файлове, но има няколко PNG файлове и един JPG, които като се опитам да кача ми излиза 413 Request Entity Too Large. Търсих навсякъде в интернет какъв е проблема и как да го оправя ако има такъв. Потърсих и други сайтове, където мога да го кача безплатно, но не открих. Моля, ако някой знае решение на проблем да пише. Важно е.

Коментари

1.   Саит кадето качваш друг сайтове се казва хостинг, ето ти една алтернатива на free.bg - hit.bg .
Иначе ето ти описание на грешката http://tools.ietf.org/html/rfc2616#section-10.4.14, това всъщност не е грешка, така е конфигуриран сървъра .

P.S Ползвам кирилизатор съжалявам за грешките.

2.   във free.bg има ограничение за размера на сайта, ако не се лъжа, 10 МB. въпросните изображения явно са големи и с тях надхвърляш лимита. пробвай да ги намалиш.
Ж43

3.   Намали размера на файловете - или като килобайтове, или като резолюция. Имаш максимално допустими размери, които по някакъв начин надвишаваш.
Например: може да имаш максимална резолюция на картинка до 300х150 пиксела, а ти да се опитваш да качиш 350х150. Или максимален размер 200 КВ, а ти да се опитваш да качиш такава с размер 210 КВ...

IrfanView е добра и безплатна програмка, с която можеш да промениш до определена степен както резолюцията (преоразмеряване), така и големината на проблемните файлове.

Големината на JPG можеш да намалиш като увеличиш степента на компресия / съответно намалиш качеството например от 85 на 70 или по-малко. А на PNG можеш да пробваш да намалиш броя на допустимите цветове, примерно от 24-bit на 256 или 128 цвята.