Споделена история от Образование

Преместване в друго училище след като вече имаш профил?
(Моля редактора да публикува въпроса ми спешно е! )
Да започна така-аз съм момиче от 8 клас. Преди една година преминах успешно външното оценяване и кандидатставах в същото училище в което учих и преди (защото е Средно Общообразователно). Влязох в паралелката в която исках, но ето че направих голяма грешка! Съучениците ми са ужасни и никак не сме задружен клас-От учителите също не съм доволна. Много съм интормозена вече. Та сега искам да се преместя в друга гимназия в 9 клас. Възможно ли е това? В момента понеже съм 8 клас и уча засилено Английски език се смята като за нулева година. Понеже вече имам профил и съм кандидатствала казват, че не мога да се местя. Но ето, че преди по-малко от месец майка ми отиде в друга гимназия и попита точния човек-директорката, но и тя не знаеше и каза, че ще се поинтересува и е звучала надеждно. Още няма резултат. Та искам да ви попитам ако някой от вас знае дали мога да се изместя? Някой от вас местил ли се е от една гимнази в дгуга след като вече е бил кандидатствал от 7 клас? Моля помогнете!

Коментари

1.   Аз не съм се местила, но имах съученици, които дойдоха в нашето училище в 9 или в 10 клас (не помня точно), а ние бяхме в специализирана паралелка. Така, че явно не е невъзможно, но конкретно нямам представа как става. Опитай да посъбереш информация от различни училища, където евентуално искаш да се преместиш. Все някой трябва да знае със сигурност какво се прави. Но едно е сигурно, ще трябва да си завършиш годината, защото местене в средата на годината едва ли е възможно. Обаче вече сме май, така, че все ще изтърпиш до края на този клас.

2.   Е, директорката направо е баламосала майка ти. Т. нар. нулева година я има само в Езикова гимназия, там в 8 клас учат само първия чужд език, литература, математика, , физическо. Можеш да се преместиш, но трябва да държиш приравнителни и да има свободно място, т. е. някой от учещите в съответната паралелка в желаното от теб училище да напусне. Иначе си има кандидатстване и след осми клас, но не знам доколко биха те удовлетворили училищата. Не разчитай някой от твоето училище да ти каже как стоят нещата - всеки си пази учениците.. Отиди в Регионалния инспекторат по образование и питай там за възможностите.

3.   От авторката:Тази година уча 18 часа седмично английски език, а в гимназията която искам да бъда-13. Вероятно учат 2-3 предмета отгоре (биология, география, физика-нямам си и на предсата). Така, че би трябвало да няма проблеми пък и за мен не проблем да уча през лятото за тези приравнителни изпити.

4.   От авторката:
Ами да в гимназията, която искам да отида също 8 клас изчуват засилено Английски език, но по 13 часа седмично а при нас 18 часа. Тоест явно те изучават с 2-3 предмета повече тази година от мен. За мен няма проблем ако трябва да уча и лятот за тези приравнителни изпити.

5.   Няма никакъв проблем да се прместиш, дори и в средата на годината. В нашия клас дойде едно момиче за втория срок. Можеш да се преместиш без проблем, не се притеснявай. Успех!

6.   За каква гимназия по-точно искаш да кандидатстваш?

7.   От авторката: Коментар 6 искам да кандидатствам в Държавна Търговска Гимназия