Споделена история от Образование

Къде да кандидаствам??
Здравейте! Благодаря на коментиралите предварително!
Тази година съм 7-ми клас и трябва да се изправя пред дилемата: "Къде искам да кандидаствам?? ". Проблемът при мен е, че АБСОЛЮТНО всичко ми харесва (без рисуване и чертаене)... Във всичко друго ме бива. На пробните "малки матури" изкарах 5. 60 по математика и 5. 80 по БЕЛ. Запознат съм с абсолютно всички училища, какво предлагат и пр., но пак не мога да избера. За момента ми харесват следните (не са подредени по важност):
-АГ "Гео Милев"
-СОУЕЕ (Изучаване на европейски езици) - английски с руски
-МГ "Баба Тонка" - със засилено изучаване на биология
-ПГ по електроника "Апостол Арнаудов" - Системно програмиране
-ПГ по икономика (нз дали така се води) "Елиас Канети" - Оперативно счетоводство; Бизнес администрация; Икономика и мениджмънт (не знам коя паралелка, но тези ми харесват)
П. с - Училищата са русенски, та според вас къде да кандидаствам, като АБСОЛЮТНО вс ми харесва? ^0^

Коментари

1.   Най-добре виж къде е най-добре дисциплината, учителите кадърни ли са, къде ти е удобно да пътуваш, за да не губиш по 2 часа на ден за път и такива неща. Да не попаднеш в някой зверилник, защото накрая ще излезеш от училището с много по-различни интереси, от тия които пишеш тука. Успех!

2.   Отиди в СОУЕЕ, от личен опит го казвам. Училищната база е страхотна, чисто нова, салони, кабинети и други. Учителите са приятни и дружелюбни. Няма да сгрешиш, ако кандидатстваш там.

3.   Подкрепям с две ръце номер 2. СОУЕЕ наистина си заслужава, няма да съжаляваш.

4.   Ахахаххаха, номер 2, аз уча в руската гимназия /вече бивша/, която сега е СОУЕЕ и, авторе, в никакъв случай не кандидатствай там, личен опит. :D Аз уча точно в тази паралелка английски и руски и по-добре се запиши в Сибир, отколкото в СОУЕЕ. Учителите въобще не са дружелюбни и най-много да ти докарат някоя нервна криза /след тези в АГ/ и тъпи съученици ще имаш, някои от които ще са 8-ми клас, а едвам четат. Иначе учителката, която ще ти бъде 8-ми клас по английски език, ако все пак решиш да се запишеш в руската, е г-жа Бойчева, тя поне е приятна и ще те научи наистина на нещо. Иначе оттам нагоре на практика ще спреш да учиш английски, защото в часовете не се прави абсолютно нищо.
П. С. Задължително математическата с биология, там е истината.

5.   Пробвай в Духовната семинария! Ще е ново предизвикателство за тебе :)

6.   АГ "Гео Милев", без грам да се замисля. Завърших я преди няколко години, нито за миг не съм съжалила за избора си.
Английският е ясен- все пак затова е АНГЛИЙСКА гимназия, но останалите предмети също се преподават на отлично ниво. Няма да научиш повече физика, повече химия или повече история на друго място. Тъжно, но факт- дори профилираните гимназии не се доближават до това ниво. Разбира се, не всеки може да изкласи, но за това си има и посредствени училища. (Ето тук ще ме намразят и "нахранят" за този пост, ама не ме грее особено- аз моите избори съм си ги направила вече и сега си нося позитивите от тях)

-СОУЕЕ (Изучаване на европейски езици) - английски с руски
Именно английски с руски учих в Английската, сега работя и с двата езика без проблем. Едно момиче се прехвърли при нас от Руската и по нейни думи това е било най-доброто ? решение до момента.

-МГ "Баба Тонка" - със засилено изучаване на биология
Ами, да, ако не е АГ, то нека поне е МГ. За мен в Русе няма други училища освен АГ и МГ.

ПГ-тата няма да ги коментирам, защото там и малкото читав материал обикновено се претапя в шлаката...

7.   Автора до номер 6: Вие сте завършили гимназията преди няколко години. Може би не сте наясно каква е ситуацията в момента. Разбира се - различни хора, различни мнение. Някои твърдят, че е било пълно с норкомани; на учителите не им пукало особенно кво ще научат децата. Някой би ли могъл да ми отговори, дали са вярни тези твърдения? Естествено от 2-те училища (МГ и АГ) МГ е по-доброто, но минусът там е, че се учи засилено АЕ само в 8-ми клас. А пък в АГ се карат и часове на АЕ... Просто не знам :/... Моля за помощ... Не знам коя гимназия да избера!!

8.   Оф, авторе, като ти казвам да избереш МГ с биология, значи знам защо го казвам... В което и училище от 3-те да влезеш /руска, английска или математическа/, часовете ти по английски 8-клас ще бъдат 20 часа на седмица. След това ще станат по 6, 5 часа на седмица за година, ако ще и на Луната да идеш...