Споделена история от Образование

Искам да уча туризъм.
Здравейте.
Аз съм момиче на 17 години от малко градче, уча в СОУ, 11-ти клас съм и от няколко месеца сериозно се замислям дали да уча туризъм. От това, което съм прочела до сега извадих доста добри впечатления, но просто искам да се сдобия с малко повече информация, преди да предприема решителни стъпки. Ще ми бъде наистина приятно, ако някой който учи или пък работи нещо общо с туризма да сподели мнение.
Та някои от въпросите ми са:

Подходящи училища за специалността и?

Върху какво точно се набляга при обучението? Знам, че трябва да си скъсам задника от география и езици, но малко повече инфо ще ми дойде добре.

Реализация след това?

И изобщо, пишете каквото ви дойде на ум по темата, искам да съм подготвена за по-нататък ако ще уча това.

Коментари

1.   Еми аз си го уча туризъм от 8 клас и най вече се набляга според мен на езиците и основи на пазарната икономика което е лесно зависи как ти го преподават. За подходящи училища не мога да ти помогна.

2.   За самото следване не мога да ти кажа, но относно реализацията - с агенция пробивът ще е труден. Пълно е с хиляди тур фирмички в България. Има известно ограничаване - ходи се предимно в Турция, Дубай и Гърция, а това не е целият свят. Ако компанията ще продава самолетни билети, се иска лиценз - IATA номер, който струва към 10 хил. лв.
Може да се занимаваш и с нещо по-статично - хотелиерство.
Туризмът е бизнес и като всеки друг такъв, иска начална инвестиция, за да го задействаш. В момента можеш да работиш като туристически консултант и да печелиш посредническа такса. Бих ти разяснила как, но в сайта май не е позволено да се дават имейли и други връзки.

3.   По интерсен е шъпроса защо искаш да учиш туризъм - много безперспективна специалност! Рецепционистка можеш да си и без специално образование.

4.   Здравейте отново!
Пропуснах да кажа, че съм се ориентирала по-скоро към екскурзоводството, не хотилиерство или да основавам свой собствен бизнес. Също ще ми е интересно да чуя няколко думи за круиз мениджера (мисля, че така се водеше).
Е чакам мнения. :))

5.   http://www.vumk.eu/bg/infopage/65