Споделена история от Образование

Английска филология или Българска филология с английски?
Здравейте! Имам едно запитване към тези от вас, които учат английска филология.
Първо, искам да знам - каква е разликата между Английска филология и Българска филология с английски език? Ако реша да уча второто, излизам ли учител и по двата предмета или само по БЕЛ? Единственото ми опасение е дали ще се справя... Защото не съм завършила езикова гимназия, а математическа... И до 12 клас учихме чисто граматически a2 level и малко от b1. И последният ми въпрос е - колко трябва да ми е нивото на владеене на езика за да ме приемат в филологията? Какво представлява изпита по английски? Аз на текстове и преводи проблем нямам, но на лисънинга имам... НЕ мога да разбирам.

Коментари

1.   За изпитите, ще трябва да търсиш примерни на университета. За останалото - ако искаш да станеш учителка, при бг. филология с английски ще си и учителка по български език, литература, английски. Специално ако целта ти е да си учител - това е по-добрата специалност. Ако искаш да си преводач - английска филология.
Аз не бих се притеснявала от изпитите - те така са направени, че да приемат всеки, защото вече няма желаещи. Търси обаче добър университет поне ако изобщо искаш да научиш нещо, защото и в двете специалности не мисля, че има голям наплив....
а Български с английски ще е дори с по-малък наплив, но е по-добрата специалност ако искаш да си учител.
Иначе не е важно какво ти преподават в училище като ниво, а ти дали реално го покриваш. B1 e добра основа, но трябва действително да владееш материала
Успех

2.   Български с английски ще можеш лесно да предаваш български на чужденци, или в чужбина.

3.   Ходи си паси овцете на село, кво се занимаваш да учиш неща благодарение на които пак няма да се реализираш?

4.   Аз завърших езикова гимназия и изкарах сертификат за ниво C1 и на вътрешен изпит в университета за влизане английска филология изкарах към 4, 60 и ме приеха буквално на ръба с тази оценка. Първата година бая ще се мъчиш.. аз си мислех, че имам добри познания по англ. ез, докато не започнах да уча тази спец.