Споделена история от Образование

Искам да поправя оценки от дипломата си за средно образование
Може ли човек, вече завършил средното си образование, да се яви на изпит по даден предмет (или по всички) и да си поправи оценката? Яд ме е, че сега ме бива в предметите, които изобщо не разбирах в у-ще и завърших с 4. В 12ти клас си спомням, че имах тази възможност да поправя някои от оценките, но не се възползвах, за което съжалявам. Та, може ли нещо да се направи по въпроса, или по-скоро не?

Коментари

1.   Ами според мен само ако си имал двойка можеш да се явяваш на поправителен. Иначе питай в училището, където си завършил. Друг номер е да завършиш задочно някоя друга гимназия или друга специалност в същата гимназия, ще ти се признаят повечето неща, а по други предмети можеш да дадеш газ и да си повишиш оценките, но за какво ти е не разбирам?
Ако не учиш висше е все едно какви оценки си имал в средното си образование ако е над 4, защото под 4 ти пречи за държавни работи. И все пак не мисля, че ако човек силно желае нещо, то не може да се направи - ще търсиш и ще намериш.

2.   не, след като завършиш, това е краят на средното ти образование и не можеш да си повишаваш оценките. предполагам, че ти трябва някоя оценка, за да кандидатстваш в даден университет, но за съжаление не можеш да я повишиш. можеш обаче да наблегнеш на ученето за приемните изпити, те и без това са с по-голяма тежест.
Ж44

3.   Безмислено е да си повишаваш оценките. Моята диплома за средно небеше отлично но влязох в университет това което исках да уча и завърших.

4.   Защо лъжете човека? Аз се явих на повишителен по химия от 10 клас преди време, имах 4ка, а тя загрозяваше супер много оценките ми и изкарах 6ца. Не мога да кажа как точно стана - можеш да питаш някой преподавател, на място в учителска стая или не знам и аз. Вероятно се попълва документ, не съм сигурна. НО Е ВЪЗМОЖНО!