Споделена история от Образование

Учебници за 8 клас
Здравейте, тази година ще съм 8ми клас. До училището остава няма и един месец, а аз все още нямам учебници. Разглеждам разни сайтове за сега и първият ми въпрос е за един от тях. Поръчвал ли е някой учебници от „Бг учебник”, при това употребявани? Като гледам в сайта цената на употребявания учебник е с 4-5 лв. по-ниска от новия. Заслужава ли си да копувам нов, употребяваните в какво състояние са?
Другият ми въпрос е за учебниците по английски език. Ние ще сме на Upstream Bulgaria. Чух, че на първия ден госпожата по английски език прави списък за поръчка на нови учебници. За всички на веднъж ли, защото става доста скъпо така, или когато свърши първия или втория събираме пари чак тогава за следващия учебник. На мен второто ми се вижда по-добре, защото не всички ученици могат да си позволят такава сума наведнъж. И освен това всяка полезна информация ще ми бъде от полза. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Аз винаги съм ползвала употребявани учебници и съм ги продавала дори с печалба :)
Щом и от някаква платформа ги купуваш, те са внимавали да са в добро състояние, но има и книжарници, които продават такива учебнции. За учебник по английски не знам -говори си с госпожата

2.   Аз пък винаги съм си купувал учебници след началото на годината, когато се уточни кой точно учебник ще се използва.
От 9-ти клас почти не съм купувал а карах само на записки - така хем записваш синтезирана информацията хем я запомняш още докато пишеш. Е, разбира се няма как да стане по всички предмети, но е добра стратегия.

3.   Не се притеснявай чак толкова за учебници не са толкова скъпи че някой да не може да си ги позволи, всичко да ти излезе 150лв ако купиш всички нови учебници, а от теб зависи дали и колко стари учебници ще купиш. Всички родители купуваме колкото е възможно повече употребявани учебници така хем се грижим за природата хем ни излиза по евтино, хем после ги продаваме нататък. Ако някой родител каже че учебниците на детето му за 8 клас са скъпи защо е раждал деца, то само храната на детето през първия учебен месец ще е по скъпа от всичките му учебни принадлежности за училище.
За 8 клас има 10 учебника 9 от които са по 10-тина лева бройката и учебника по английски 30-50лв.

За учебници парите са проблем, а за телефон има пари!? !? Бас правя че в училището ви няма осмокласник без телефон заради бедност.

4.   По принцип учебниците по чуждия език, ако гимназията е профилирана, се купуват със заявка от учителя. Купуват се и двете части наведнъж. Сумата не е малка и я искат в рамките на седмица. Остава си варианта да си ги купиш втора употреба, но не и онлайн, защото не можеш да видиш дали е писано в тях, а за учебник по език това е важно.

5.   Защо трябва да ги купуваш онлайн? Плащаш и доставката. Отиди в някоя книжарница в града и оттам купи учебник втора употреба. Така ще можеш да прецениш дали си заслужава да го купиш. А в началото на следващата година(когато ще си 9-ти клас) ще продадеш учебниците за 8-ми клас. А и аз винаги съм си купувала учебниците след започване на учебната година, защото не знам на кои издателства ще бъдат.

6.   Абе човек. Един месец има още до училище и ти си се паникьосал. Даже казваш "остава няма и един месец". Ти нормален ли си? Не помня да съм си купувал учебниците преди 15 септември, а ако го направя то е било някъде 2-3 дни преди това. Изобщо излезли ли са ви списъците с издателствата? Успокой се. Употребявани учебници е по-добре според мен. Винаги съм купувал такива. Няма кой знае каква разлика, винаги съм взимал сравнително запазени и после съм ги и продавал за същата или по-висока цена, така че напрактика безплатни ми излизат учебниците. Нямаш ли борса за учебници в града? Така е най-добре защото като кажеш какво искаш ти вадят един куп с 10 еднакви учебника и ти сам си избираш най-запазения. А в същото време там си даваш и учебниците от 7-ми клас и така си взимаш парите за новите. Не се притеснявай толкова много. Никой учител няма да ти се развика ако първата 1 седмица нямаш учебници. Гледай да имаш тетрадка и това е, учебниците е ясно че я си ги поръчал я още не са ти дошли, винаги можеш да се извиниш пък и никой няма да ти направи проблем в началото. Успех и малко по-спокойно. Като станеш 11-12 клас ще се смееш с глас колко си се притеснявал и колко си бил глупав.

7.   Здравей! Тази година и аз ще съм осми клас и знамоля долу-горе какво ще ни трябва. Нямам представа какво е положението при учебниците втора употреба, но имам впечатления при помагалата. Доставката е бърза, помагалата са опаковани добре и са в добро състояние. Всичко е наред така да се каже.
По отношение на учебниците по английски бих ти препоръчала да си купиш нов, както ме посъветваха учителите, защото в този учебник ще се попълва и пише.
Успешна година!! :-)

8.   Издателствата на учебниците вече ги знам. Града ни е малък и нямаме такава борса за учебници. Затова питах дали някой е копувал онлайн, защото учебници в града ми мога само нови да взема, първо защото не знам от къде да купя употребявани, и второ - не познавам хората, които са били 8ми клас в училището ми и не мога да разбера кой продава учебници. А и какво лошо има в това, че просто искам всичко да ми е готово преди началото на годината. Не съм притеснена, заради учебниците, както повечето ме определиха, просто не искам, когато започне учебната година, аз тепърва да тичам за учебници. Благодаря за мненията все пак, но моля да са повече по въпросите ми. - От авторката