Споделена история от Образование

Частни уроци да или не
Здравейте,аз тази година ще бъда 7 клас и се чудя дали да ходя на частни уроци, за да се подготвя за матурите след 7 клас. Един човек ме пита дали ще ходя на уроци и каза, че няма да се справя на изпита дори и да съм отличничка.Вярно ли е? Защото на мен не ми се дават по 2000 лв. за уроци. И мисля, че по-добре да си уча и да ходя на СИПОВЕ. Пък и аз трябва да давам по 7 лв. за пътя ми до там.

Коментари

1.   Поговори с ваще, ако си отличничка в училище едва ли ще са ти проблем изпитите, но го обсъди с родителите си.

2.   Зависи какво за теб е справяне. Ако ходиш на курсове, но колкото да отбиеш номера и не се упражняваш вкъщи няма да се получи. Ходи на уроци задължително и се упражнявай сама и няма как да не се справиш. Според мен без уроци много трудно ще стане.
Успех!
Осмокласничка

3.   Как 2000???

4.   Без уроци по математика може и да успееш, но няма начин да се справиш без уроци по БЕЛ. Има много правила, които още не си научила, но без тях ще допуснеш някакви малки грешки, от които рязко ще ти падне оценката. И няма да ти се налага да даваш "по 2000 лева за уроци", не се излагай. Никой не те задължава да ходиш цяла година на уроци, може да почнеш от втория срок. Но наистина няма начин да изкараш без уроци по БЕЛ.

5.   Парите не са важни. Бях в седми клас и влязох в една от най-елитните гимназии. Ще ти кажа истината в очите-НЯМАШ АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ ШАНС да изпревариш другите деца! Аз също съм отличник, но без уроци някъде в Люлин сигурно щях да бъда! Зарежи пратите! Не бъди меркантилна и мисли за бъдещето! Имах една съученичка-уж без уроци-и изкарваше шестици като мен и изкара малко, но много малко по-нисък бал. Оказа се, че тя е криела за уроците, за да бъде конкурентно способна.
П. п Ако не съм бивш ясен:Да, задължително е да се запишеш.

6.   Матурите в 7-ми клас не са чак толкова трудни и невъзможни. Според мен ако внимаваш в часовете, ако редовно си посещаваш СИП-овете и ходиш на консултации в училище, когато не разбираш нещо, няма да имаш нужда от частни уроци. Друг е въпросът как си по БЕЛ и по математика, защото например за мен БЕЛ е лесен, но пък математиката винаги ме е затруднявала и затова ходих малко на уроци по математика, за да си затвърдя знанията и да си попълня пропуските. Всъщност математиката в 7-ми клас, не е толкова трудна, а по скоро обемът на уроците е доста и има малко часове за упражнения, затова и доста от учениците не успяват да усвоят материала напълно. Това е от мен, желая ти успех!

7.   Не, не е вярно! Можеш да се справиш и сам/а. В 7-ми клас се правят много тестове в училище и по БЕЛ, и по математика. С допълнителна работа вкъщи за тренировка стават нещата. Преразказите от втория модул трябва да са ти много добри, защото дават доста точки. Виж, за втория модул по математика е по-сложно и трябва сам/а да прецениш дали имаш нужда от помощ. Ако единият предмет ти е по-слаб, което е най-нормално нещо, можеш да ходиш на уроци втория срок, да речем. Уроците са полезни дотолкова, доколкото учителят те насочва към определени уловки в тестовете и как да се справяш с тях. В общи линии това, което показваш като резултат от тестовете в училище, го получаваш и на изпита.

8.   1) ако имаш роднини които да са учители, ходи при тях безплатно.
2) няма ли по-близки уроци до теб?
3) не мисля че от СИП-овете ще научиш нещо поввче
4) ако си залисваш в час, слушаш, пишеш си домашните и разбираш материала, може да не ходиш на частни уроци.
Надявам се да съм ти помогнала! :)

9.   Авторката
Благодаря ви.

10.   Абе хора, аз матурите след 12 клас си ги изкарах с 5. 98 и 5. 99 без уроци, а вие на момичето му натяквате как не можело само.. Важното е да има желанието до се готви. Авторке, моят съвет е да се запишеш на уроци, АКО смяташ, че трудно ще седнеш да учиш без някой да те натисне да го направиш. Успешно кандидатстване! :)