Споделена история от Образование

Ново училище,не гимназия?!
Здравейте!Момиче на 14 съм.Днес сме 12-ти септември и след 3 дена идва училището.Осми клас ще съм и честно казано се притеснявам.Не може да се каже,че живея в голям град.И също аз не съм в гимназия ,а в училище ,защото имах 2 по мат,не съм зле по нищо,но станалото ,станало.И така аз ще уча в едно друго училище къде има хора и от други училища и от селата ,и от моя клас и съседните ми ,които вече не са ми съседни .Попринцип при запознаването съм срамежлива малко,но след няколко дни се отпускам и ставам луда и забавна.И възможно ли е изобщо да си намеря приятели?Както казах аз не съм в гимназия,това пречи ли ми?Ще има хора ,които след 7-ми пак си учат в училището си,което вече е и мое.Поразпитах малко и разбрах,че са големи интриганти,много луди и т.н...ами честно казано,не ми хареса много този слух..Едни мои добри приятели се радват ,че са си влезли в гимназиите,ще се запознаят със всички,че вече ги харесват и те тях,че са много мили и се почувствах ужасно ,защото ще ме заменят.Щяхме да излизаме,излязохме - да ама не.Просто ме е страх,че тяхната среда е добра,ще ме заменят,вече дори и май почват да ме забравят,въпреки че не съм бил човек за забравяне.....не ми се обяснява,но ми е ясно,че ми дават празни обещания.Как да се сближа изобщо с някои?
И като казахме "някои"...въпроса ми е към вас..Имали ли сте 2 и се местите в ново училище друго и намирали ли сте си фр?Как сте се държали?Общо взето историята ми е като всички останали ,които са в ново училище,които се страхуват да не са подигравани и т.н.Аз никога не съм била подигравана,но знам ли ....
Имало доста изгонени хора,това не ме притеснява всъщност ,а как да се държа.Никога не съм седяла от срани докато другите се забавляват,винаги съм била част от забавлението и съм го създавала,нз дори защо толкова се панирам и ставам параноичка,като давах съвети на толкова фр как ще се справят...Няма да пиша повече предостътчно е ,моля модераторите да публикуват историята ми ,важно ми е наистина :) Дано да я публикувате и скоро,докато не е почнало училището,защото няма да има файда..Знам,че пиша късно ,но...

Коментари

2.   Абе, човек, не се притеснявай - когато отидеш там, дръж си се естествено, бъди дружелюбна с хората, не се дели от тях, говори си с всички. А пък и в това училище ще бъдеш само една година, после отиваш в гимназия /предполагам/, освен ако училището ти не е от 1-ви до 12-ти клас. Не се спичай заради двойките, защото доколкото дочух тази година много седмокласници са ги скъсали на матурата по математика, така че може да има много като теб и няма хич да им направи впечатление, въпреки че дори и да няма такива с двойки, ако просто видят, че като човек си готина, изобщо няма да ти гледат оценките :)