Споделена история от Образование

Средно Образование В Чужбина
Здравейте, на 13 години съм, 7 клас. Много отдавна искам да кандидатствам в чужбина, понеже искам нещо ново, отнася се за Англия, Русия, Корея. Но родителите ми са против, защото мислят, че няма да се справя сама и те не искат да живеят другаде, защото в България им е всичко. Така, че трябва да отида сама. Старая се много както винаги, но те все още мислят, че няма да се справя. Аз уча самостоятелно руски и корейски и имам интернет приятели от Русия, Украйна и Корея. Много ми харесва да правя нови неща, да съм самостоятелна и аз искам да се развивам в една от тези държави.
Така, да преминем към въпроса:
Как да убедя родителите ми да ме пуснат да уча извън България?
Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Абе ти добре ли си бе?? 7 клас какво ще правиш сама на друг континент ти не можеш нищо да направиш. Как ще те пуснат? Ти как ще си оправяш гражданство, сметки, глупости? Как ще се пребиваваш? Ти като си непълнолетна повечето нещо които ти трябват са незаконни ти само нищо не можеш да си направиш. Ти как ще ходиш в училище как въобще без родител мислиш да стане тая работа?? На 14 си, поне една гънка в мозъка ти вече трябва да се е развила. Ти разсъждаваш като 7 годишно. Нямам думи просто...

2.   Интернет приятели... Ех, мечти! :D

4.   Възможно е, но ако искаш да отидеш в англия, ще трябва да си в затворен кампус (мисли нещо от рода на Хогуортс, само че без магия и прочие). Тези училища са най-елитните в Англия и вероятно в света, но цените им спокойно удрят шест цифрени суми за периоода на обучение.
Не трябва да се притесняваш за гражданство, защото ще се ползваш със статут на ученик, а жилището ти ще бъде уредено от учелището (срещо съответната комисионна, разбира се). Банкови сметки в чужбина не ти трябват, поради простата причина, че можеш спокойно да ползваш и българска банкова сметка.

5.   №1 За пансиони, може би не си чувала, все пак разбирам езика, не мога да разбера защо се заяждаш, проучила съм всичко и ми харесва образованието там!? Така, че по-добре ми помогнете от колкото да ме хейтвате!
-авторката

6.   Аз не бих пуснала детето си на 14 в друга държава само. Ако родителите ти имат капка здрав разум, ще направят същото.
Като си толкова голяма, умна и можеш да преценява всичко, уреди си го сама, а за родителите ти да остане само подписът накрая. Иначе нали се сещаш, че на 14 всеки мечтае да отиде и на луната и лети из облаците.
Ж44

7.   №6
Да отида в чужбина искам още от малка не от сега, а и аз искам в музикален пансион за да се развивам?
Понеже всички родители треперите за децата и не давате да осъществяват мечтите си, те стават наркомани и подобни само защото ги стягате като мишки и им се налага да излъжат, че учат само и само за да избягат от вас. Така, че както си решите това е вашето дете!
от Авторката