Споделена история от Образование

Избор на втора матура
Здравейте! В 11 клас съм и уча в СОУ. Колебая се каква матура да избера след 12 клас - по английски или математика. Английският език винаги ми е бил най-лесен от всички предмети в училище и съм почти сигурна, че ако избера матура по английски, ще изкарам много по-висока оценка, отколкото ако положа матура по математика. За какви специалности обаче мога да кандидатствам с АЕ (освен английска филология)?
Искам да следвам нещо в областта на информационните технологии, но се кандидатства с матура по математика, а тя ми е трудна и не се справям достатъчно добре.
Дали според вас ще успея да се подготвя за матурата по математиката за отличен до другата година и как да се готвя, ще успея ли да развия логическото си мислене и дали това, че не съм наблягала през годините на математиката, би ми попречило да се справя с предметите, които ще се изучават в университета? Дали да не се откажа от математиката?
Според вас каква оценка минимум трябва да изкарам на матурата по математика, за да ме приемат(с какъв резултат са приели вас или някой, когото познавате и в кой университет)?
Очаквам с нетърпение вашите отговори и съвети и предварително ви благодаря!

Коментари

1.   Английски като матура е вариант, за по-добрата оценка. После си отиваш на изпит по математика в самия университет и готово. Започвай да се подготвяш от сега по математиката.

2.   Освен с матура по МАТ можеш да кандидатстваш и с кандидат-студентски изпит, с който повечето университети разполагат.

Пиши се с втора матура - Английски език и ходи на кандидат-студентски изпити.

3.   вече приемат навсякъде така, че каквато и матура да си избереш не е проблем