Споделена история от Образование

Как да понауча Икономиката?
Студент съм и по стечение на обстоятелствата уча икономическа специалност. Нямам време да презаписвам или да уча нещо наново, затова единствения ми изход е поне да придобия едни базисни знания по това, което уча в момента. Не изучавам специално подразделение на икономиката, като финанси или счетоводство, а имам общи неща и от всичко по малко. Тоест - взел съм или ще вземам определени предмети, но без задълбочено вникване в материята - маркетинг, счетоводство, финанси, обща икономическа теория, а другите са ми тясно профилирани според специалността. Констатацията, до която стигнах е, че там където уча няма шанс реално да придобия някакви знания, които биха ми били от полза в практиката(предполагам така е в повечето университети). Виждам, че икономиката не е като историята(учиш дати, събития и готово), а се изисква по-различно схващане на нещата. Та въпросът ми е насочен към по-вещите в Икономиката. Какво Ви е помогнало в практико-приложната дейност от всички изучени, от Вас неща? Имайте предвид, пак подчертавам, че аз не изучавам определено направление, а от всички направления само основата. Наскоро гледах учебния план на специалност Икономика в СУ и те имаха подобен. Сега ако стана един управител на определен вид предприятие, какво би ми било от полза? Аз мога да науча добре теорията и какво са пазар, нужда и капитал, но с какво реално тези познания биха ми свършили работа в практиката. По същата логика мога да науча и какво е ареал, но с какво това би ме направило добър биолог? ! Там е проблемът, че в Икономиката виждам, че не е само теория, а има и графики и криви и може би всичко в съвкупност може да даде правилното схващане за нещата. Та понеже не уча специализирано направление, към какво да се насоча, кое би ми свършило работа в практиката?

Коментари

1.   Искай тетрадки от някой в гимназия с икономически профил. Аз съм такъв и имахме Бизнес комуникации, Счетоводство, след това дойде икономиката, работа в учебно предприятие, маркетинг, статистика, финанси, микро и макро икономика, право. Ако имаш някой познат помоли го за тетрадки от годините ще ти свършат чудесна работа, на мен поне са ми дали реални знания по тези предмети и за това и аз съм се насочила към икономическа специалност и в университета.

2.   Като гледам явно вашите те издържат. Хвани се на работа и започни сам да си плащаш сметките и ще видиш колко бързо ще усвоиш всички тънкости на икономиката, ще разпознаваш триковете на маркетинга от пръв поглед и ще станеш цар на финансовия мениджмънт...

3.   Има много видео уроци на английски по интернет. Със сигурност ще ти бъдат полезни!

4.   Мерси!

5.   От икономическа гимназия съм и по счетоводство и финанси сме имали еднкавки уроци. Учителката ни пита "Вие това сте го взели по счетоводство, нали? ". На мен ми беше трудно наистина, но трябва да намериш връзката между различните икономически предмети.
Трудно е, но ти поне учиш от всичко по малко, а не като нас от всичко по МНОГО. :)

6.   От икономическа гимназия съм и по счетоводство и финанси сме имали еднкавки уроци. Учителката ни пита "Вие това сте го взели по счетоводство, нали? ". На мен ми беше трудно наистина, но трябва да намериш връзката между различните икономически предмети.
Трудно е, но ти поне учиш от всичко по малко, а не като нас от всичко по МНОГО. :)