Споделена история от Образование

Възможно ли е преместване в друг университет?
Аз съм студент в първи курс във Великотърновски университет. Уча Връзки с обществеността.

Не съм удовлетворен от начина на преподаване, прекалено несериозно ми изглежда и програмата, и отношението на преподавателите... чувствам се сякаш отново съм в глупавата гимназия, която завърших, само че там поне ни даваха зор, тук и това го няма.

Освен това, не мога да се впиша в средата. Живял съм и в друг голям, но пък западащ град, и съм сигурен, че проблемът не е в мен, а в хората. Живея усамотено, имам приятели, но далеч от мен. Досега съм се разбирал наистина добре само с хора, живеещи в София. Само с тях провеждам нормални разговори, а и се забавлявам, така че нито аз, нито те са някакви сухари.

Искам да се преместя в София. Искам да хвана живота си в свои собствени ръце, да се издържам сам и да уча, изкарвайки не само хубави оценки, но натрупвайки много знания, защото за човек, който има желание да се занимава с реклама, наистина незнанието е най-големият бич! Искам да ми е трудно, искам да се поизмъча, но да си заслужава! Освен всичко това, искам да успея тук, в България! Не се виждам навън...

Възможно ли е да се преместя в Софийски университет, дори още след първият си взет семестър във ВТУ? Каква заплата ще получавам като барман/сервитьор в София?

Коментари

1.   Не е възможно, затова по-добре кандидатствай наново.
Заплатата варира според заведението, но с такава работа е трудно да имаш сериозно следване. Успешното дипломиране зависи от много неща, най-вече от теб.

2.   Прекъсваш си следването и се кандидатстваш отново, този път в СУ. Иначе няма как просто да си се местиш от един университет в друг без изпит.
За заплатата на барман, нямам идея. Зависи си от заведението.

3.   В София е абсолютно същата трагедия. Аз прекъснах в СУ и ме приеха в Англия - най-правилното решение, което съм вземала през живота си. Ако искаш качествено образование, чужбина е решението. Има държави, където образованието е на светлинни години пред нашето, а е и безплатно, така че се поинтересувай. Успех! :)